Ještě před utkáním rezignoval na svou funkci dosavadní kouč Litvínova Jiří Šlégr, a domácí tak dočasně vedli asistenti Radim Skuhrovec s Jindřichem Kotrlou a sportovní ředitel Josef Beránek. Vervě změna prospěla, Severočeši vyhráli po pěti zápasech.

Litvínovu se podařil vstup do utkání a už po 13 vteřinách vedl. Po Mahbodově přihrávce trefil z pravého kruhu bližší horní roh Bednářovy branky Jarůšek.

Další nebezpečný pokus vyslal na karlovarského gólmana Hanzl.

Domácí potom nevyužili přesilovku po špatném střídání hostů. Sami se vzápětí ubránili při Kašparově trestu, ale v sedmé minutě už inkasovali. Januse překonal od modré čáry přes clonu Martin Rohan.

Hosté vzápětí odolali při Polákově vyloučení, ale po trestech Šenkeříka a Skuhravého se naskytla Litvínovu v 15. minutě na 48 sekund přesilová hra pěti proti třem. Po 24 sekundách ji využil znovu po Mahbodově přihrávce Pavelka.

Litvínov se při Hanzlově pobytu na trestné lavici ubránil a ještě před pauzou mohl po Kašparově uvolnění zvýšit Jánošík.

Blízko vyrovnání byl ve 23. minutě Kubalík, který trefil z dorážky levou tyč. Ve druhé části se odehrával spíše boj bez větších šancí.

Domácí soupeře do dalších možností nepouštěli a sami mohli pojistit náskok. Mahbod a potom i Jarůšek po přečíslení ale karlovarského gólmana neprostřelili. Povedlo se to sice potom Jarůškovi, sudí si však u videorozhodčího ověřili, že se tak stalo těsně po vypršení hrací doby.

V závěru domácí uhájili těsný náskok i při power-play umocněné karlovarskou přesilovkou. Největší šanci při ní měl litvínovský Trávníček, ale svůj únik neproměnil.