Klubový dres za ten reprezentační vyměnili obránci Jiří Berger a Miroslav Hrbek, které doplnil útočník Michal Geier. Pod taktovkou reprezentačního kouče Jiřího Břízy tak absolvovali velmi kvalitní zápasy se Švédskem, Ruskem a Japonskem. Samotný turnaj zahájilo Rusko, které předčilo soupeře z Japonska po všech směrech a bralo výhru 9:1. Poté do turnaje naskočili Češi, kteří se utkali se Švédskem.

Do tohoto utkání vstoupili lépe seveřané, kteří se brzo ujali vedení, ale poté se český výběr herně i gólově zvedl a nakonec slavil výhru 6:1. Další vysokou výhru, která byla dvouciferná, si pak připsalo na konto Rusko, které zničilo ve druhém hracím dnu Švédsko 10:0. Pak na sledge hokejovou scénu vstoupili Češi, které čekal duel s Japonskem. Zápas se nesl ve vyrovnaném duchu.

Zlomový moment zápasu přišel v prostřední třetině, kdy Česko vstřelilo soupeři dvě branky, což se nakonec ukázalo jako rozhodující, když Česko bralo výhru 2:0. Ve třetím hracím dnu, kdy se uzavřela základní část turnaje, se dočkalo Švédsko první výhry, když obstálo v přestřelce s Japonskem v poměru 5:3. Poslední utkání základní skupiny, ve kterém se proti sobě postavilo Česko a Rusko, ruský výběr neponechal nikoho na pochybách a i v závěrečném vystoupení v rámci první části soutěže dosáhl na třetí výhru, když Česko pokořil poměrem 5:1.

Základní část turnaje tak ovládlo Rusko s plným bodovým počtem, druhé skončilo Česko, třetí Švédsko a čtvrté bezbodové Japonsko. Po základní části turnaje přijde na program po volném dnu semifinále, ve kterém se proti sobě postaví Rusko s Japonskem a Česko se Švédskem. Pak čekají celky boje o konečné umístění.

4Nations Ostrava 2015
Výsledky: Rusko – Japonsko 9:1, Švédsko 10:0, Česko 5:1; Česko – Švédsko 6:1, Japonsko 2:0; Švédsko – Japonsko 5:1.

Pořadí ve skupině: 1. Rusko, 2. Česká republika, 3. Švédsko, 4. Japonsko.

Semifinále: Rusko – Japonsko 6:0, Česko – Švédsko 2:1.