V pátek karlovarská Energie přivítá od 17.30 hodin na svém ledě předposlední Pardubice. Hlavní komplikací pro energetiky zřejmě bude rošáda na střídačce Dynama. Triumvirát ve složení Břetislav Kopřiva, Pavel Marek a Otakar Janecký byl pro neuspokojivé výsledky odvolán. Trenérského žezla se nově ujal Ladislav Lubina, který má k ruce jako asistenty Petra Čáslavu a Richarda Krále. Z pozice konzultanta potom bude v týmu také Vladimír Martinec.

„Výměna nám zkomplikovala přípravu na utkání, nevíme přesně, čím se budou chtít Pardubice prezentovat,“ přiznává karlovarský asistent Tomáš Mariška. S Martinem Pešoutem se tak budou soustředit hlavně na vlastní hru. „Na to, co chceme předvádět v domácím prostředí,“ dodává asistent Karlových Varů. Fanoušci v Realistic Aréně se tak mohou zřejmě znovu těšit na aktivní, jednoduchý hokej ze zabezpečené obrany a rychlé kontry. „Musíme být také pevní ve standardních situacích, ať již jde o oslabení, nebo přesilové hry,“ ví dobře Tomáš Mariška.

Energie v prvním vzájemném utkání Dynamo na jeho ledě dokonale překvapila a odvezla si tři body po vysoké výhře 7:1. „Vzhledem k postavení obou týmů v tabulce je to pro nás další dosti podstatný zápas,“ upozorňuje před odvetou karlovarský asistent.

V neděli čeká hokejisty Karlových Varů, a část věrných fanoušků, cesta do Plzně, kde se od 16.30 hodin bude hrát další západočeské derby. „Je to poslední zápas před pauzou. Plzeň teď také není v nejlepší formě, budou chtít ale za každou cenu zlomit nepříjemnou domácí šňůru porážek,“ má jasno Tomáš Mariška.

Škodovka totiž posledních pět zápasů ve své aréně prohrála. Páteční soupeř Energie z Pardubic pro změnu čeká na jakoukoliv výhru již devět kol. „Všechny podobné série jednou končí, doufejme, že tu pardubickou i tu plzeňskou se nám podaří ještě protáhnout,“ přeje si asistent Martina Pešouta.

Stejně jako Pardubice, i Plzeň nastoupí proti Energii s jednou výraznou změnou. Útok škodovky posílí reprezentant Jan Kovář, kterému nevyšly námluvy v zámoří, a tak v Plzni podepsal zatím měsíční kontrakt. „Je to další posílení už pro tak silný tým. Na jejich ledě to pro nás bude jeden z nejtěžších soupeřů za poslední dobu,“ míní Tomáš Mariška.

Doma dokázala Energie škodovku porazit 3:1. V taktice se toho příliš měnit nedá. „Plzeň má neskutečnou ofenzivní sílu, klíčové bude, jak si s ní dokážeme poradit,“ předpovídá karlovarský asistent.

Cíl před víkendovým dvojzápasem je jasný. „K oběma utkáním přistupujeme s pokorou, zároveň se budeme snažit vytěžit co nejvíce bodů,“ hlásí Tomáš Mariška.

Císařské lázně.
Kraj finišuje s přípravou opravy Císařských lázní