Na Rytíře ztrácí v tabulce deset bodů, a pokud si chtějí udržet naději na předkolo play–off, tak musí získat tři body.


Karlovaráky momentálně trápí vlastní psychika. „Bohužel je to tak. Nechápu jednu jedinou věc. Po pěti vyhraných zápasech v KV Areně v řadě přišel kotrmelec s Litvínovem a od té doby jsme úplně někde jinde. Já doufám, že se kluci brzo uklidní a zase budou předvádět takovou hru, kterou předváděli před třemi týdny,“ poznamenal trenér Baďouček.


Impuls může přijít od gólmana. „Hráči věří stejně mně i Menzimu (Mensator). Podle mě je jedno, kdo nastoupí. Možná že kdybych chytal já, tak to bude pro ně trochu jiný herní prvek. Jinak se podle mého toho moc nezmění. Ale po našich předchozích výsledcích je třeba zkusit udělat cokoliv, aby se vše v lepší obrátilo,“ říká Dušan Salfický, který dochytal utkání s Pardubicemi. Skutečnost, že Salfický nastoupí od první minuty, trenér jen potvrdil. „Chytat bude Dušan,“ přidal.


V současnosti probíhají intenzivní jednání o případných hráčských výměnách. „Může se stát, že s námi pojede do Kladna už někdo nový. Může přijít někdo až v zápase s Libercem. Každopádně jednáme s různými kluby a uvidíme, jak veškerá jednání dopadnou. Stát se může cokoliv,“ říká na závěr trenér Václav Baďouček.


Do Kladna vypravuje zájezd i Fan Club HC Energie. „Zčásti jsme se rozhodli výjezd zadotovat, takže členové jedou za 50 korun. K tomu se samozřejmě musí připojit cena vstupenky na zápas,“ říká předseda sdružení Viktor Tůša a dodává: „Ještě máme pár míst volných, takže stále může někdo přijít a jet s námi.“ Autobus odjíždí od KV Areny v 15:15 hodin.