Ve sledge hokejové lize jsou varští Žraloci blízko zlaté tečce, tedy naplnění svého snu. Ten načali Karlovaráci již před startem nového ročníku, ale to ještě nevěděli, že se prokoušou až do finále.


„Chtěli jsme co nejlépe zakončit základní část sledge hokejové ligy, což se nám myslím povedlo, tedy až na některé výkyvy," míní kapitán karlovarského týmu Jiří Berger mladší. A není divu. Pod taktovkou trenéra Jiřího Bergera staršího ničila karlovarská družina jednoho soupeře za druhým, a nebýt výpadku s Pardubicemi, mohli se Varáci těšit i z triumfu v základní části. Nakonec z toho byla příčka druhá.


„Vždy jde o to, uhrát co nejlepší umístění, pak je lepší výchozí pozice do play-off," vysvětluje Berger. A ví proč. Jeho tým si hodně nepřál Pardubice, i přesto slavil dvakrát výhru a tím i postup do finále.


„Po výpadku s Pardubicemi v základní části jsme tak mohli složit reparát, který si myslím, že jsme zvládli na jedničku, a postup do finále byl určitě zasloužený," poukazuje Berger. Ve finále doplnil tým Sharks výběr pražské Sparty, který vyřadil překvapivě, ale zaslouženě úřadujícího mistra sledge hokejové ligy Zlín.


„To už něco napovídá o síle Sparty, která si takto vyšlápla na vítěze základní části," varuje Berger. V prvním finálovém souboji, který byl na programu v Neratovicích, však slavili výhru varští hráči, kteří Spartu pokořili v poměru 6:2. „Senzace, super. Zasloužené vítězství. Od úvodní do poslední minuty jsme byli lepším týmem, a navíc to vyjádřili i brankově," pochvaloval si Berger.


O šest branek Sharks se podělili právě Berger a Geier, oba si připsali po třech gólech. „V této fázi soutěže je jedno, kdo góly střílí, důležitý je týmový duch,"  myslí si Berger.


Teď může jeho tým udělat za prozatím vyvedenou sezonou zlatou tečku. V sobotu 9. března čeká Žraloky na ostrovském zimním stadionu druhé utkání finálové série s pražskou Spartou, které začne v 11.30 hodin.
„Rádi bychom uzavřeli již v sobotu finálovou sérii v náš prospěch, ale nesmíme nic podcenit. Každé utkání ve finálové sérii je jiné a podcenění by se nám mohlo hodně vymstít," dodal závěrem karlovarský kapitán.