Po sobotní výhře po samostatných nájezdech nad týmem Pardubic Karlovaráci přidali do své sbírky pod návzvem základní část povinné vítězství, když soupeře pokořili v poměru 5:1. Již v první třetině ukázali Žraloci, jakým směrem se utkání bude odvíjet. Na branku Olomouce se totiž valil jeden útok za druhým, ale šance Bergera, Forga a dalších členů karlovarské ostřelovací vložky zůstaly nevyužity, a to i přesto, že karlovarský výběr měl k dispozici v krátkém sledu k dobru dvě přesilové hry.  Hodně vzruchu pak přinesla i druhá třetina. V té byly k vidění dvě brankové radosti. Tu první obstaral ve 21. minutě pro domácí barvy Veselý, který zužitkoval spolupráci s Kellerem. Z vedení se však domácí borci radovali pouze několik minut,  ve 26. minutě bylo vyrovnáno, když Geier zakončil gólově spolupráci s mladíčkem Wágnerem.

Pověstný sledge hokejový chléb se tedy lámal v závěrečném dějství. A opět v tom měl hokejku karlovarský Michal Geier, který překonal domácího brankáře Hulína po souhře s Forgem. Než však stačili Žraloci pořádně vstřebat gólovou radost, radovali se potřetí, když se v téže minutě zapsal do střelecké listiny Ludvík Janko, kterému brankově namazal kapitán Berger. Po dvou odehraných minutách se měnil ukazatel skóre počtvrté a opět ve prospěch týmu z lázeňského města. Tentokrát se po samostatné akci gólově radoval Jiří Berger. Parádní tříminutovku v podání Karlovaráků korunoval v podobě páté branky Jiří Forgo, který zužitkoval milimetrovou příhru z hole Bergera. O výsledku tak bylo prakticky rozhodnuto, i přesto vzplanuly v závěru utkání na ledové ploše emoce, za které vyfasoval Berger trest ve hře, a to hned pětiminutový. Olomouc však z výhody už žádnou branku neudělala, a tak si karlovarský tým připsal na své konto sice povinné, ale o to cennější vítězství.

Olomouc – Sharks 1:5
Branky a nahrávky: 21. Veselý K. (Keller) – 26. Geier M. (Wágner), 34. Geier M. (Forgo), 34. Janko (Berger), 36. Berger, 37. Forgo (Berger). Třetiny: 0:0, 1:1, 0:4. Rozhodčí: Cik, Novotný. Vyloučení: 2:3. Bez využití.
SOHO Olomoučtí Kohouti: Hulín – K. Veselý, Keller, Bejvl, L. Geier, Brix, J. Veselý – Černoch, Novák, Prášil, Rozkopal.
SKV Sharks Karlovy Vary: Mach – Schneider, Berger, Hrbek – M. Geier, Janko, Forgo, Očenášek, Wágner.