Hráči karlovarského SKV Sharks tak mají před sebou pořádnou hromadu kilometrů. Nejdříve budou muset v sobotu 8. listopadu zdolat 217 kilometrů, když se vydají na jih Čech, přesněji do Českých Budějovic, kde se představí na místním zimáku v souboji s tamními Kings. V neděli 9. listopadu pak Karlovaráci nasměrují své oči k 197 kilometrů vzdáleným Pardubicím, kde poměří své síly s místními Mustangy.

Ale pěkně po pořádku. Žraloci se představí v sobotu na jihu Čech po dvouleté pauze. Poslední vzájemné zápasy s Českými Budějovicemi byly odehrány v sezoně 2012/2013, a Žraloci tyto zápasy vyhráli zcela jednoznačně s celkovým skóre 18:3.

Tým Kings České Budějovice před sezonou ohlásil několik změn a posílení týmu o dvě zvučná jména. „Tím prvním je návrat Martina Kováře, který v minulosti patřil k oporám reprezentačního týmu, a tím druhým je Martin Hornich, který naposledy působil v týmu HC Studénka," poukazoval kapitán Sharks Jiří Berger.

Jihočeši však doplnili tým i o několik hráčů rakouské reprezentace, se kterými navázali úzkou spolupráci. „Minulou sezonu převážná část týmu strávila na hostování v pražské Spartě, se kterou se probojovali do play off a mohli tak okusit atmosféru bojů o mistrovský titul. My však chceme bodovat naplno," vzkazuje na jih Čech Berger.

V Českých Budějovicích začne zápas v sobotu 8. listopadu v 18.30 hodin. Utkání s Pardubicemi, které bude na programu v neděli 9. listopadu, odstartuje ve 12.30 hodin. Zápas s SHK Mustangové Pardubice slibuje zajímavé sledge hokejové představení.

„Zápasy s Pardubicemi měly většinou divoký a dramatický průběh, ve kterém nebyla nouze o brankové hody. Poslední vzájemný duel vyšel lépe nám, když jsme na svém ledě zvítězili 6:2," ohlédl se zpátky v čase Berger.

Pardubicím v minulé sezoně unikl o pověstný chlup postup do play off a Žraloci, tak mohli využít služeb pardubického kapitána Pavla Kubeše, který jim pomohl obhájit mistrovský titul.

„Teď je jiná situace, do Pardubic jedeme s cílem naplno bodovat a odvézt si tak z našeho náročného výjezdu šest vítězných bodů," narážel závěrem Berger na zpáteční náročnou cestu do lázeňského města, která bude dlouhá 256 kilometrů.