Zdroj: Youtube

Co naplat, že si Karlovaráci vytvořili v souboji s pardubickými Mustangy šancí na tři zápasy, když nakonec urvali dva body až po samostatných nájezdech 3:2. Velkou zásluhu na tom měl pardubický gólman Drahý, na kterého dlouho nemohli najít hráči z lázní správný recept, a když už ho našli, skončily jejich střelecké pokusy na brankové konstrukci pardubické svatyně.

První šanci utkání měl v 7. minutě pardubický Kubeš, kterého však dobře vylapal gólman Varů Mach. O několik vteřinek později nastřelil tyč pardubické svatyně Forgo. V závěru první třetiny nechaly Pardubice osamoceného Bergera před svou bránou, ale ten si na brankáře Drahého nepřišel.
Na začátku druhé třetiny předvedli Karlovaráci pořádný zmatek před pardubickou svatyní, ale bez potřebného gólového efektu. Naopak v 17. minutě se poprvé měnil ukazatel skóre, když domácí Kolek vyslal do samostatného úniku Kubeše a ten nezaváhal. Inkasovaná branka tým Sharks řádně nakopla, a na branku Pardubic se valil jeden útok za druhým.

Velkou překážkou pro karlovarské barvy byl domácí čaroděj v kleci Pardubic Drahý, na kterém si postupně vylámali zuby Berger či Geier. Největší šanci Sharks měl v běžící 27. minutě útočník Michal Geier, který si překonal Drahého, ale následně netrefil prázdnotou zívající branku. Karlovaráci i nadále pokračovali v dobývání pardubické svatyně. Nejprve v luxusní pozici Berger nasměroval puk pouze do brankáře Drahého, aby o několik momentů později poslal z metru kotouč pouze do tyčky domácí branky Forgo. Nakonec se však sledge hokejisté z lázeňského města přece jen vyrovnání dočkali, když ve 30. minutě po parádní příhře z hole Hrbka odčaroval pardubickou branku Jiří Berger.

I v závěrečném dějství diktovali tempo duelu Žraloci, přesto se však radovali hráči Pardubic, jimž navrátil vedení Petr Kolek, který přízemní střelou k tyči po nahrávce exkarlovarského Kvocha podruhé rozjásal pardubické ochozy. Žraloci poté vrhli všechny své zbývající síly do útoku. Nejprve nastřelil tyč domácí branky Geier, aby v závěru utkání poslal vyrovnávací brankou duel do samostatných nájezdů kapitán Berger, který s ledovým klidem proměnil svůj samostatný průnik.

Nájezdy načali Karlovaráci, za které se nemýlil Hrbek. Poté neuspěl za Pardubice Kvoch, zatímco Geier zvýšil náskok Žraloků na dvě branky.
Poté se rozstříleli i Pardubičáci a nakonec definitivní tečku za utkáním udělal karlovarský Hrbek, když jeho tým vyhrál samostatné nájezdy v poměru 3:2.

Pardubice – Sharks 2:3 po sn. (0:0, 1:1, 1:1). Branky a nahrávky: 17. Kubeš (Kolek), 36. Kolek (Kvoch) – 30. Berger (Hrbek), 44. Berger – rozhodující nájezd Hrbek. Rozhodčí: Mariánus, Hellerová. Vyloučení: 2:1. Bez využití.
SHK Pardubice: Drahý – P. Kubeš, Kvoch, V. Buhr, Michalec, J. Kubeš, Chudomský, Horníček, Hýbner, Kolek, R. Buhr.
SKV Sharks Karlovy Vary: Mach – Schneider, Berger, Hrbek, Geier , Janko, Forgo, Očenášek, Wágner.