Zřejmě poslední letošní západočeské derby bude hostit tuhnická KV Arena. Ve 45. kole hokejové Tipsport extraligy se na ledě karlovarské Energie představí tým HC Plzeň 1929. Utkání začíná dnes v 18 hodin.

Kouč Vladimír Kýhos už nemůže počítat s brankářem Dušanem Salfickým. Důvod? Devětatřicetiletý veterán už byl před sezonou dohodnutý na angažmá v Pardubicích a Východočeši o služby ještě donedávna karlovarské jedničky velice stojí. „Jasné je, že do branky půjde Lukáš Mensator,“ poznamenal na úvod trenér Vladimír Kýhos. Post dvojky pak zaujme další ostřílený matador. Na západ Čech se po angažmá ve Znojmě a slovenském Zvolenu vrací Lukáš Sáblík.
„Já bych byl moc rád, kdyby se znovu obnovila stará spolupráce. Oba spolu toho hodně odchytali a my jsme jenom rádi, že máme někoho zkušeného. Hráči potřebují určitý klid v podvědomí, že za nimi stojí někdo zkušený a kvalitní,“ doplňuje Kýhos k situaci okolo brankářů.

Souboj Energie s indiány nikdy nepostrádá ten patřičný náboj. „Je to hodně specifický zápas, který nemá favorita. Na toto utkání se těší tábory obou fanoušků, ale i hráči samotní. Duel to bude hodně útočně laděný, jelikož Plzeň k nám nepřijede hrát nějakou defenzívu,“ říká už k utkání Vladimír Kýhos.
I když se Energie nepohybuje v patrech zajišťujících předkolo play-off, dá se očekávat téměř tzv. plný dům. „To je jenom dobře. Nám se v posledních zápasech daří a věřím, že diváci si přijdou na své. K takovému utkání pořádná atmosféra prostě patří,“ přidává karlovarský trenér.

Jediné, co možná Energii trochu chybí, jsou vstřelené branky. „Na to jsme doplatili v zápasech s Kladnem a Libercem. Vytvořili jsme si řadu šancí, ale nedokázali jsme se střelecky prosadit. Není to z naší strany ono, ale já si myslím, že hrajeme dobrý hokej, a pokud se dokážeme prosadit, tak si diváci užijí výbornou zábavu,“ pokračuje.

Do tréninku se před derby zapojila už dvojice František Skladaný a Jan Látal. „Bohužel ani jeden z nich do utkání nezasáhne. František může bruslit, ale nemůže dělat vše naplno. Ten svalový přitahovač ho hodně bolí. U Honzy je to podobné. S kotníkem má také mnoho problémů,“ popsal kouč stav marodů.