„Jsme rádi, že jsme dokázali zápas vyhrát a dokázali jsme získat dva body,“ chválil si po utkání asistent karlovarské Energie Tomáš Mariška.

„Na druhou stranu mě mrzí, že jsme nezískali body tři,“ narážel na dobře rozehraný duel, ve kterém si jeho tým vytvořil dvougólový náskok. Ten však Energii zhatily přesilové hry, které soupeři hráči Karlových Varů nabídli, a rázem z toho byl obrat pro Olomouc, která dokázala třemi góly otočit ukazatel skóre ve svůj prospěch. „Kdybychom byli disciplinovanější a psychicky odolnější, tak jsme ten zápas kontrolovali a mohli jsme ho dohrát za tři body,“ vysvětloval Mariška.

Jakub Flek, útočník HC Energie Karlovy Vary.
Energii zařídil dva body dvougólový Jakub Flek

„Bohužel jsme ve druhé třetině přistoupili na plácanou a přestali jsme hrát hokej,“ zlobil se asistent Energie. Nakonec hokejisté Varů dokázali vyrovnat a o své výhře rozhodli v následném prodloužení, které rozsekl Jakub Flek. „Chtěli jsme se s Olomoucí přetlačovat, což byla samozřejmě voda na jejich mlýn, a proto jsme ten zápas kvůli tomu málem ztratili,“ upozorňoval Mariška.

„Musíme se z toho ponaučit a nesmíme se přizpůsobit soupeři, ale musíme hrát svoji hru. Musíme dělat věci, které nám přináší body a které nás zdobí, a ne se chtít s někým strkat a mlátit. To mě na tom zápase mrzí, protože nebýt toho, tak jsme těch bodů mohli mít i víc,“ dodal závěrem.