U mužstva v úterý skončil hlavní trenér Antonín Stavjaňa. „Důvodem odvolání jsou neuspokojivé výsledky týmu, zejména v domácím prostředí, a celkové postavení týmu v tabulce," poznamenal na úvod manažer Vaněk.

Klub je v podobné situaci, jako byl v minulé sezoně v této době. "Máme pouze o bod více než loni touto dobou a nacházíme se na absolutním rozhraní postupu či nepostupu do play off. Musíme udělat maximum pro to, aby sezona neskončila neúspěchem, což by neúčast mužstva ve vyřazovacích bojích jednoznačně byla,“ informuje generální manažer klubu Miroslav Vaněk.

Vedením týmu byl pověřen dosavadní asistent Václav Baďouček, který v nejbližší možné době navrhne svého asistenta. V pátek na Kladně by se již mohl nový asistent připojit ke dvojici Baďouček – Kněžický.

"Byl jsem trochu zaskočen, ale kdo se pohybuje okolo hokeje, tak moc dobře ví, že tohle k tomu prostě patří," poznamenal nový hlavní trenér karlovarské Energie Baďouček a přidal: "O svém asistentovi už mám jasno, ale počkám na to, až se definitivně rozhodne. Dříve jeho jméno neřeknu."
Změnou trenéra je zaskočené i mužstvo. "Nicméně kluci to vzali stejně jako já. Takový už je hokej," doplnil Baďouček.

Kouč Antonín Stavjaňa se k celé situaci nechtěl vyjádřit. „Nechám to na klubu, ať celou situaci popisuje. Já se k tomu vyjadřovat nebudu,“ řekl odvolaný kouč Stavjaňa.

Původně plánované zasedání zastupitelstva města Karlovy Vary spojené se schvalováním městského rozpočtu bylo odloženo na 15. února. Doposud tedy nebylo rozhodnuto ani o výši podpory pro HC Energie Karlovy Vary. Klub proto do tohoto data zůstává v KV Areně. O dalším osudu karlovarského hokeje se tedy bude rozhodovat až po tomto datu a klíčovém zasedání zastupitelstva.

Obě strany mají zájem na zachování hokeje v Karlových Varech.

V pondělních podvečerních hodinách proběhlo jednání majitele HC Energie pana Karla Holoubka se zástupci zastupitelů města Karlovy Vary. „Bylo dohodnuto, že obě strany využijí čas vzniklý přesunem zasedání zastupitelstva k dalšímu jednání a pokusí se najít variantu řešení přijatelnou pro obě strany. Obě strany zároveň potvrdily zájem na tom, aby lední hokej v Karlových Varech zůstal,“ shrnuje výstupy důležitého jednání manažer klubu Miroslav Vaněk.