Oba týmy vstoupí do zápasu ve zcela odlišném postavení. Energetici jsou jediným celkem, který má po dvou kolech plný počet bodů, a vyhřívají se tak překvapivě na výsluní tabulky. Naproti tomu Kladno zatím splňuje předpoklady outsidera extraligy. Rytíři nemají na svém kontě ani bod, s Hradcem i Třincem zaznamenali porážky. „Koukat se po dvou kolech na tabulku zřejmě není úplně relevantní. Někteří si myslí, že by nás mělo čekat lehké utkání a jednoduché získání bodů, já si to nemyslím, naši hráči také ne. Musíme k tomu přistoupit opravdu s maximální zodpovědností, abychom utkání zvládli tak, jak chceme,“ upozorňuje karlovarský asistent Tomáš Mariška.

Kladno sice zatím nebodovalo, ale favority potrápilo. „Počítáme s tím, že nás bude znovu čekat velmi houževnatý soupeř, který zatím body nezískal a bude je chtít uhrát tady. V obou utkáních byli i se silnými soupeři hodně nepříjemní, hodně nebezpeční,“ pokračuje karlovarský asistent.

Energetici si budou muset dát pozor hlavně na útok Rytířů. „Mají velkou sílu v ofenzivě, jsou nebezpeční z rychlých protiútoků, v prvních dvou zápasech hrozili hodně z přesilových her. Musíme být disciplinovaní a nedávat jim možnost hrát v početní výhodě. K tomu hrát ze zabezpečené obrany, aby nemohli využívat své šikovné a rychlé hráče na brejkové situace. Rozhodne naše disciplína, osobní – ohledně faulů – i celková – v dodržování herního plánu. Musíme podat maximální výkon,“ nabádá Tomáš Mariška.

O sestavě, v jaké energetici k utkání vyjedou, včetně startu Tomáše Rachůnka, se rozhodne dnes dopoledne.