Necelých 48 hodin po utkání v Liberci čeká hokejisty karlovarské Energie další soupeř. Dnes od 17.30 hodin se v KV Aréně představí znovu Pardubice. Půjde o třetí vzájemný zápas Energie a Dynama v probíhající sezoně. „Dva zápasy, které jsme s nimi odehráli, tak byly velmi vyrovnané a rozhodovaly maličkosti,“ připomíná karlovarský asistent Tomáš Mariška.

Poprvé se oba dnešní soupeři utkali v prosinci. Na východě Čech se radovali z výhry 2:1 po samostatných nájezdech hosté. „V prvním případě se nám podařilo zápas dotáhnout do vítězného konce,“ poznamenal asistent Energie.

Odveta před devíti dny na západě Čech vyšla pro změnu lépe Pardubicím. Energetici sice v závěrečné třetině dorovnali dvoubrankové manko, v 56. minutě jim ale hosté v početní výhodě znovu „utekli“ na konečných 4:5. „Z toho se musíme poučit. Musíme být disciplinovaní a nedávat jim možnost přesilových her, ve kterých jsou výborní a ve kterých jsme v podstatě ztratili minulý zápas,“ upozorňuje Tomáš Mariška.

Dnes půjde v Karlových Varech také o souboj sousedů v tabulce. Dynamo má na sedmém místě o bod více než osmá Energie, která má stále zápas k dobru.

V úterý si Východočeši poradili na svém ledě s Vítkovicemi 3:0 a byla to již čtvrtá výhra Dynama v řadě. „Mají velkou ofenzivní sílu, které se musíme vyrovnat,“ přidává karlovarský asistent.

Energetici jdou ale do utkání s cílem navázat na dvě poslední domácí výhry proti Zlínu a Olomouci. „Já věřím, že navážeme na ty bojovné týmové výkony z posledních zápasů a že dokážeme překlopit body na naši stranu a budeme úspěšní,“ má jasno Tomáš Mariška.