Jak byste zhodnotil týdenní soustředění v Břeclavi?
Po minulé sezoně skončily smlouvy čtrnácti hráčům a složilo se tady úplně nové mužstvo. Takže jsme tohle soustředění pojali hlavně po stránce vztahové. Chceme, aby se tady vytvořila dobrá parta, která půjde na ledě za jedním cílem, vítězstvím. Samozřejmě tady ale pilujeme i herní stránku. Trénovali jsme hlavně přesilové hry a oslabení. Extraliga začíná za necelých čtrnáct dní, takže je určitě na čem pracovat.

Dá se sestava v zápase se Zlínem už považovat za tu, která vlétne do extraligy?
Chyběl nám Radek Duda, který má své místo v sestavě jisté. Ostatní útočné formace už mnoha změn ale nedoznají. Ještě musíme správně poskládat obranné dvojice a jdeme do toho.

Jak jste zatím spokojen s přínosem Vaška Skuhravého, který je na dvouměsíční zkoušce?
Já jsem o angažmá Václava velmi stál. A jak nyní vypadá na ledě? Je velmi kvalitně připraven na sezonu. Má sílu, motivaci, má i chuť a to je nejdůležitější. Asi není tajemstvím, že byl hodně v kontaktu s Litvínovem. I proto jsem rád, že jsme se nakonec dohodli a neposílili rivala o tak zkušeného a kvalitního hráče.

A co Tomáš Harant, jak jste spokojen s jeho výkony? Podepsal již smlouvu?
Jsem rád, že jsme se s Tomášem domluvili a ve čtvrtek podepsal smlouvu. Hledali jsme sice ofenzivního beka do přesilovkové formace, finanční situace klubu a trh jsou ale faktory, které nás značně omezovaly a omezují. Podepsali jsme proto nakonec Tomáše Haranta. S jeho přínosem jsme spokojeni velmi. Jedná se o zkušeného obránce, který odehrál spoustu zápasů nejen v naší extralize. Nedělá skoro žádné chyby a výborně diriguje mladé obránce kolem sebe. Hraje spolehlivě, je zodpovědný, takže zatím jenom spokojenost.

V týmu máte i dva Lotyše. Jak se v Karlových Varech zabydleli a jak jste spokojen s nimi?
Musím se přiznat, že je to částečně moje chyba, protože zrovna neoplývám kvalitní angličtinou (smích). Nicméně, snažím se. Kluci jsou ale zvyklí mluvit i rusky, takže si vždy nějak rozumíme. Jinak jsou ale oba velice bystří, chytří, snaží se rozumět. Navíc oceňuji jejich charakter. Do kolektivu zapadli nad očekávání. A jejich herní přínos? Jsou to zkušení hráči, mají velký přehled o hře. Přesně takoví nám tady chyběli.

Jak si užíváte popularity fanoušků? Během zápasu se mohutně vyvolává vaše jméno…
Přiznám se, že to během zápasů moc nevnímám a neslyšel jsem, že by bylo mé jméno vyvolávané. Byl bych radši, kdyby vyvolávali jména hráčů. Jsou to totiž oni, kdo bojují za svůj klub a dávají do toho vždy úplné maximum.

Obdiv sklízíte i proto, že pravidelně odpovídáte na webové dotazy fanoušků. Jak vnímáte tuhle kampaň?
Tu kampaň vnímám jako výbornou pro fanoušky, kteří mají možnost se na cokoliv zeptat. Jen mi trochu vadí, že některé jejich dotazy nedělají mně ani klubu dobrou reklamu. Šel jsem ale do toho a nemám problém zodpovědět komukoliv slušně položený dotaz. Zároveň ale musí tazatelé respektovat mé soukromí a interní záležitosti klubu. Rušit se ta kampaň ale prozatím nebude.                                                                                                 Filip Mikulášek