Trenér Realisticu Martin „Samba“ Černý vsadil v tomto utkání na zkušeného brankáře Knížka a jeho tah se mu vyplatil, protože brankář se zkušenostmi z tehdejší karlovarské Becherovky předvedl výborný výkon. Druhou hvězdou zápasu byl Robert Černý senior. Dvakrát se zapsal do listiny střelců. Nicméně stále má ale co dělat, aby v produktivitě dohnal svého syna.

Jak probíhalo samotné utkání?

Do zápasu nevstoupili Ostrovští dobře. Hned ve druhé minutě inkasovali branku. Ještě neuběhla ani polovina třetiny a už na časomíře svítilo 0:2 a kouč Martin Černý musel hodně zvýšit hlas. „Dokázali jsme rychle vstřelit kontaktní gól zásluhou Pepy Floriána, a tak se šlo do šaten za stavu 1:2,“ ohlížel se za zápasem kapitán Rudolf Mudra.

Ve druhé třetině přidal Realistic na tempu a začal svého soupeře přehrávat. Výsledkem byly dvě branky a stav 3:2 na konci druhé části. Do listiny střelců se zapsali Martin Vrba a nestárnoucí Bohumír Sapoušek, který mladším hráčům má stále co předvádět.

Ve třetí třetině pokračovali domácí borci ve výkonu z druhého dějství. Rozhodující úder přišel mezi 44. a 48. minutou. „Dali jsme tři branky a bylo rozhodnuto. Bílina se už na nic nezmohla,“ přidal kapitán Mudra. O branky domácích se v této části postarali Král, Krýsl a dvakrát již zmiňovaný Robert Černý starší.

„Výborné utkání také odehrál Pepa Florián. V první třetině nás nastartoval k cestě za vítězstvím,“ dodal Mudra.

Realistic Ostrov – Bílina 7:2. Třetiny: 1:2, 2:0, 4:0. Branky: R. Černý st. 2, Florian, Vrba, Krýsl, Král, Sapoušek. Asistence: Vrba 2, Florian 2, Vrána, Mudra, Dvořák. Vyloučení: 9:10. Rozhodčí: Kostourek.

Ostrov: Knížek – Štěpina, Mudra, Král, Orlich, Krýsl, Sapoušek – Černý R. st., Hromádka, Vrba, Florian, Vrána, Holub, Dvořák, Černý R. ml., Kolkus. Trenér: M. Černý.