Zdroj: Youtube

V tomto utkání si premiérové trefy připsali v dresu vítěze hned dva úspěšní střelci. Ludvík Janko vstřelil první ligovou trefu v letošním ročníku, naopak premiérovou trefu ve sledge hokeji si připsal na účet Jakub Haas. K tomu můžeme připočíst čtyři branky v podání karlovarského kapitána Michala Geiera a také čtyři dvouminutové tresty Miroslava Hrbka za bitky při utkání.

Karlovarský výběr naskočil do utkání velmi dobře. Po 21 vteřinách již vedl o jednu branku, když Geier objel budějovickou branku a našel zpětnou přihrávkou nepokrytého Ludvíka Janka, jenž se zblízka nemýlil. Pro Janka to tak byla první trefa v letošní sezoně.

Ve 2. minutě již Varáci vedli o dvě branky, když do Geierovy akce zasáhl Rumplík, ale puk se dostal na pravý kruh ke Karlu Wágnerovi, který vyslal pěknou střelu. Tu sice David Švec vyrazil, jenže padající Jakub David zaznamenal nechtěnou dorážku do vlastní branky. Ve 4. minutě se gólu dočkali i hosté, když Zdeněk Klíma snížil na rozdíl jedné branky střelou z poloviny hřiště, která překvapila Jiřího Bozděka v karlovarském brankovišti. Poté karlovarský výběr třikrát nastřelil brankovou konstrukci Českých Budějovic. SKV Sharks K. Vary - České Budějovice 9:1.

Nejedlý namířil svou střelu do spojnice, Geier do tyčky a stejně si počínal i Schneider. Právě Schneider se pak poroučel za téčko na trestnou lavici. Hosté z jihu Čech tak měli výhodu přesilovky, ale ta se jim hrubě nepovedla, když nejdříve inkasovali třetí branku z hole Geiera a v témže oslabení pak Sharks přidali ještě jednu branku, o kterou se postaral Jiří Forgo.

Ve 14. minutě se mimo hru do sebe pustili Hrbek s Davidem a jsou současně vyloučeni za hrubost. Karlovarský hráč byl ale aktivnější, proto si vysloužil dvojitý trest a Budějovice si zahrají druhou přesilovku.

Tu ale tým z jižních Čech nevyužil a naopak inkasoval, když ve 21. minutě se Michal Geier ujal puku ve vlastním obranném pásmu, projel až do útočné třetiny a s pomocí teče bránícího hráče navýšil karlovarské vedení na rozdíl čtyř branek.

V závěru druhé třetiny docílil Geier hattricku, když tentokrát zužitkoval brankově souhru s Wágnerem. I třetí třetinu ovládli hráči Sharks. Ve 33. minutě se do střelecké listiny zapsal obránce Miroslav Hrbek a v téže minutě vsítil svůj premiérový gól v dresu Sharks Jakub Haas, který si tradičně schoval puk na památku. Ve 36. minutě to pak na ledové ploše opět řádně pěstně zajiskřilo, za což vyfasoval Forgo dvouminutový trest, Miroslav Hrbek pak dvojitý.

České Budějovice však přesilovou hru nezvládly a naopak opět inkasovaly po exhibiční souhře v karlovarském podání. V nájezdu dvou na nikoho Geier dojel až před Švece a přenechal Forgovi, jenž lehce přidal devátou trefu.

Ve 42. minutě měl Janko na hokejce desátý gól, ale ležící Švec švihem ruky zavřel odkrytou polovinu branky. Po závěrečném hvizdu se do sebe znovu pustili Forgo s Paclíkem, kteří měli spolu evidentně nevyřízené účty, ale na jednoznačné výhře Sharks to již nic nezměnilo.

SKV Sharks Karlovy Vary – České Budějovice 9:1 (4:1, 2:0, 3:0). Branky a nahrávky: 1. Janko (Geier), 2. Wágner, 11. Geier, 12. Forgo (Geier, Wágner), 21. Geier, 30. Geier (Wágner), 33. Hrbek, 33. Haas, 40. Forgo (Geier, Wágner) – 4. Klíma. Rozhodčí: Suchý, Červenka. Vyloučení: 8:1. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 15.
SKV Sharks Karlovy Vary: Bozděk (Mach) – Hrbek, Nejedlý, M. Geier, Forgo, Wágner, Karafiát, Kovářík, Schneider, Janko, Haas.
SHC Kings České Budějovice: Švec – V. Paclík, Havelka, Klíma, F. Paclík, Rumplík, David, Dvořák.

Zdroj: Youtube