A karlovarská Energie stále pošilhává po šesté příčce, která by ji nasměrovala přímo do prvního kola vyřazovacích bojů. Na šestou Kometu Brno schází aktuálně pět bodů. „Určitě bude nejdůležitější hrát týmově a obětavě, musíme přepnout do play-off módu, protože nám vyřazovací boje pomalu začínají. Musíme se o šestku poprat, jít rovnou do čtvrtfinále, nehrát předkolo a my pro to uděláme maximum,“ hlásí karlovarský útočník Jiří Černoch.

Jako první čeká Energii v pátek od 17.30 na domácím ledě pátý celek tabulky, celek s obrovskou kvalitou – Oceláři z Třince.

V posledním vzájemném duelu, který se hrál rovněž v KV Aréně, se radovali z výhry právě Slezané, kteří urvali výhru v prodloužení 2:1. „K výhře jsme měli hodně blízko a je velká škoda, že jsme nakonec brali pouze bod,“ vrátil se k lednovému zápasu karlovarský asistent Tomáš Mariška.

Ani mezi mantinely Třince nevyšli energetici naprázdno. Z prvního utkání si Karlovarští přivezli bod za porážku v prodloužení, z toho druhého dokonce tři body po vysoké výhře 6:1.

Dnes ale Energie nastoupí proti Třinci bez kapitána Václava Skuhravého, a bohužel nejen dnes. „V posledním utkání na Spartě se zranil, chybět bude přibližně dva až tři týdny,“ hlásí karlovarský klub. Na vině je podle všeho zranění v dolní části těla.

V neděli jede karlovarská družina k podkrušnohorskému derby do Litvínova, který bojuje o holé bytí v naší nejvyšší soutěži. V současné chvíli má Verva stejně bodů jako předposlední Kladno a poslední Pardubice. Zápas na severu Čech začíná v 15.30.