První třetina jasně ukázala, že se jedná o souboj dvou kvalitních celků. Žádná z mnoha šancí však ani na jedné straně brankou neskončila. Nutno podotknout, že na tom měli lví podíl oba brankáři.

Ve druhém dějství pokračovalo svižné tempo a po několika příležitostech diváci viděli i první gól. Vít Jiskra těžil z výborné práce Jurčíka a po jeho nahrávce z levého rohu pálil přesně k zadní tyči.

HC Baník Sokolov. Ilustrační foto.
Sokolov v Jihlavě prodloužil vítěznou šňůru, již podeváté v řadě neprohrál

Následovala další smršť šancí na obou stranách, ovšem změně skóre úspěšně bránili oba maskovaní muži. Do šaten se tedy šlo za stavu 1:0.

Hned zkraje třetí periody zahrozili Sokolovští, ovšem Jurčík šanci neproměnil a radost přišla na druhé straně. V následné přesilovce se totiž z dorážky prosadil Roman Vlach a bylo rázem srovnáno.

Naopak baníkovcům se přesilovky využívat nedařilo, a tak v 51. minutě přišel další trest, k odraženému puku se dostal Tomáš Pitule a v zakončení se nemýlil.

Sokolovští se pak hnali za vyrovnáním, ale jejich koncovka byla proti. V samém závěru ještě zkusili zvýšit tlak odvoláním brankáře Neužila, risk jim však nevyšel a v 59. minutě hry dal zlomovou branku Luboš Rob.

Domácí poté ještě šli do oslabení a v něm devět sekund před koncem na konečných 1:4 upravil dorážející Jakub Jenáček.

Navléci na svůj náhrdelník desátý vítězný korálek se tak Sokolovu nepodařilo a klesl na čtvrté místo právě za Vsetín, který má navíc dva zápasy k dobru.

O návrat na vítěznou vlnu se Baník pokusí v sobotu 11. prosince na ledě Poruby, začíná se v 16.00 hodin.

HC Baník Sokolov – VHK ROBE Vsetín 1:4 (0:0, 1:0, 0:4). Branky a nahrávky: 27. Jiskra (Jurčík, Klejna) – 43. Vlach (Pitule, Smetana), 51. Pitule (Rob, Jenáček J.), 59. Rob (Berger), 60. Jenáček Š. (Pšurný, Smetana). Rozhodčí: Zubzanda, Valenta – Belko, Kokrment. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. Diváci: 359.
HC Baník Sokolov: Neužil – Novák, Klejna, Weinhold, Strejček, Rulík, Vodička, Mrowiec – Jurčík, Jiskra, Tomi, Šmerha, Kverka, Kružík, Šik, Rohan T., Jandus, Pořízek, Hašek, Sloboda.