Jasné vítězství Energie se nerodilo lehce. Na první branku Energie stihli ještě Brněnští odpovědět vyrovnáním. Klid na střídačku však přinesla přesilovková trefa Hrušky v samém závěru první třetiny. Po zbytek utkání si Karlovarští vedení již pohlídali a jen jej navyšovali. Po zápase byl po právu vyhlášen hráčem utkání Václav Skuhravý, který v zápase hýřil aktivitou a připsal si i jeden bod za asistenci.

Naposledy porazila karlovarská Energie brněnské hokejisty vysoko 7:0. I podruhé se pokusila znovu zaútočit, avšak snahu v počátku zmařilo dvojité po sobě jdoucí vyloučení Václava Skuhravé. Brněnští se sice díky tomu dostali do tlaku, avšak vyjma nebezpečné teče Baleje, svého soka nijak více neohrozili.

O to víc se začala snažit Energie. Dlouho se sice nedostala do žádné větší šance, ale přesto si dokázala poradit. V sedmé minutě tak zužitkoval David Nosek přesilovou hru, když dorazil do brány Kumstátovu nahrávku zpoza brány.

O minutu později mohl zvednout skóre Dej, ale ani natřikrát nezvládl překonat brněnského brankáře Sasu Hoviho. Na druhé straně však zaútočili i hosté. A povedlo se. Tomáš Malec si najel po modré čáře doprostřed a vystřelil. Po jeho střele se kotouč odrazil až od vnitřní tyče.

Energii se vedení však zalíbilo a nehodlala se ho jen tak snadno vzdát. Příležitost k tomu dostala v poslední minutě prvního dějství, kdy hlavní sudí Turčan poslal Brno do tří. Toho využil David Hruška, který po šesti zápasech konečně zas skóroval.

Do druhého dějství nastoupili oba týmy opatrněji. První nebezpečnější akce se tak začali vytvářet až po polovině třetiny kdy hostujícího Hoviho ohrozil Gřegořek, který však trefil pouze jeho helmu. O minutu později se už skóre měnilo. A znovu na straně domácích. Sasu Hovi střelu Štěpána Hřebejka nejdříve chytil, ale kotouč mu po chvíli vyklouzl a čehož Hřebejk patřičně využil.

Zkázu Brna dokonal v padesáté minutě Petr Sailer, který využil letos v přepočtu osmou přesilovou hru proti Brnu a potvrdil tím Karlovarskou dominantu v přesilových hrách.

Tereza Janovská

Ohlasy trenérů

Ladislav Lubina (HC Kometa Brno): Bohužel já musím začít konstatováním, že jsme toto utkání začali stejně jako ta nepovedená předchozí. Jediný rozdíl byl v tom, že jsme dostali dvě přesilovky prvních dvou minutách a tím jsme se nedostali pod tlak. To, že jsme přesilovky nevyužili dalo zápasu určitý ráz. Kdybychom je dokázali proměnit, tak jsme mohli hrát jinak. Takto jsme odehráli zápas opět s malým nasazením, s nedostatečným tlakem do branky a takto se dnes branky jen velice těžko dávají. Mě tak nezbývá než domácím pogratulovat. Co se týče přesilovek, tak Vary je mají tak výborné i kvůli nám. Během těch dvou zápasů jich dokázali využít osm.

Antonín Stavjaňa (HC Energie Karlovy Vary): Z našeho pohledu rozhodla koncentrace. Dokázali jsme ubránit dvě oslabení a hned na to jsme dali gól. I druhou branku jsme dali z přesilovky a když upravil Pišta Hřebejk na 3:1, tak na mužstvu bylo cítit, že chce utkání zvládnout a dotáhnout do vítězného konce. V posledních zápasech jsme měli problém překonat hranici jedné branky. Toto utkání ukázalo, že když se přehoupneme přes tři branky, tak převážně bodujeme. Ve třetí třetině jsme si dokázali perfektně pohlídat střední pásmo a soupeře jsme k ničemu nepustili. Myslím, že jsme hráli velice suverénně. Škoda jen, že se nám nepovedlo vstřelit tři branky s takovým soupeřem, jako byly minule Pardubice. Co se týče přesilových her, tak musím před hráči smeknout. Kluci se nebojí jít před branku. Ví, že to hodně bolí, ale nebojí se nějakou tu ránu dostat. Musím říci, že máme i štěstí, protože puky se k nám odrážejí.

Energie K. Vary – Kometa Brno 4:1

Třetiny: 2:1, 1:0, 1:0. Muž zápasu: David Nosek. Branky a nahrávka: 7. Nosek (Kumstát, Skuhravý), 20. Hruška (Gřegořek), 33. Hřebejk, 48. Sailer (Dej) – 11. Malec (Huml). Rozhodčí: Turčan, Souček – Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:6. Využití: 3:0. Diváci: 3108.

Karlovy Vary: Sáblík – Nosek, Čutta, Gřegořek, Sloboda, Parýzek, Kokko, Dobroň, Hájek – Kumstát, Skuhravý, Melenovský – D. Hruška, Pech, Zaťovič – Sailer, Dej, Skladaný – Tsyganov, T. Klíma, Hřebejk. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.
Brno: Hovi – Mojžíš, Malec, Zubíček, Šenkeřík, Protivný, Bičánek, Kempný – Veselý, Huml, Svoboda Jar. – Hubáček, Brabenec, Erat – Balej, Hruška R., Kvapil – Dlouhý, Křivohlávek, Svoboda Jak.