Chomutovští Piráti poprvé jako extraligový tým zavítali do KV Areny. A návštěva nedopadla zrovna podle jejich představ. Nakonec si družina trenérů Doležala a Antoníka odvezla porážku 2:4. „Zápas se nám nevydařil. Směrem dozadu jsme udělali mnoho chyb a Karlovy Vary to dokázaly potrestat," poznamenal na úvod Štěpán Hřebejk, jenž patří do skupiny hráčů, kteří si zahráli v obou týmech.

Chomutovští se v utkání trápili v koncovce. „Nedali jsme moře šancí. Bylo to z naší strany prostě špatně," přiznal Hřebejk.

Zápas, alespoň jeho úvod, poznamenal výpadek elektrického proudu, kdy z ničehož nic zhasla polovina haly. „Něco se na technice stalo, ale myslím si, že následky byly pro oba celky stejné. My se ale na tento elektrický zkrat nemůžeme vymlouvat. Naopak. Nám se podařilo jít po této přestávce hned do vedení. Z naší strany to zápas určitě neovlivnilo," pokračoval.

Oby týmy se navíc velice dobře znají. Část energetiků působila v Chomutově a naopak mnoho Pirátů si zahrálo v Karlových Varech. O trenérech ani nemluvme. „Všichni se známe. Atmosféra byla už v šatnách velice přátelská. Ale to ovšem nic nemění na tom, že když se vleze na ledovou plochu, tak jde kamarádství stranou. Hraje se od nuly a každý chce vyhrát a do boje dá všechno," upozorňuje Hřebejk.

V páté minutě první třetiny hala zhasla a oba týmy nevypadaly jako soupeři. Na červené čáře se začalo diskutovat a z každé strany se zapojilo okolo desítky hráčů. „Padaly nějaké humorné historky, kterým jsme se smáli. Ale tím to skončilo," říká.

Štěpán Hřebejk se při nucené přestávce dal do diskuze s Martinem Parýzkem. Oba hráči se velice dobře znají, a to už od doby, kdy spolu hráli v Českých Budějovicích. „Hlavně jsem se Martina ptal na jeho zdravotní problémy s kolenem, které předloni měl. Následně na to doplatil celou loňskou sezonu. Ptal jsem se ho, jak na tom je, a on odpovídal, že je to dobré. Jen jsem mu popřál, aby mu to vydrželo celou sezonu," uzavírá Štěpán Hřebejk.

Karlovaráci předvádějí bojovný a týmový výkon, který jim zatím přináší ovoce. „Musíme v tomto trendu pokračovat," říká v pozápasovém rozhovoru s Chomutovem David Zucker. Podle Zuckera týmový výkon se ukázal jako rozhodující fakt zápasu. „Zaskakovali jsme jeden za druhého. Dokázali jsme si pomáhat. Výborný byl i gólman, který nás hodně podržel. To platí i o klukách, kteří chytali na Kladně," říká na úvod.

Ve třetí části měli Piráti moře přesilovek, ale Energie nápor hostí ustála. „V oslabení jsme hráli velice dobře. Zákroky asi byly na obou stranách stejné a možná že chtěl jen někdo dostat Chomutov zpět do hry. Ve druhé třetině byli hosté nemastní a my jsme měli hru pod kontrolou. Jen díky přesilovkám se dostali hosté do tlaku, ale nemyslím si, že by nás válcovali. My jsme velice pozorně bránili a nic jsme jim nedovolili," pokračuje pravé křídlo formace Václava Skuhravého.

Diskutujícím hráčem v první třetině, když zhasla hala, byl i David Zucker. „Rok jsem téměř u nich hrál, takže jsem se šel pozdravit a popovídat si, jak daří. Znám tam mnoho hráčů včetně realizačního týmu. Jedním z kamarádů byl třeba David Hruška. Probrali jsme dovolenou," přidává s úsměvem.
Na otázku, kdyby hala zhasla při mistrovské sezoně, také by si hráči obou celků takto povídali: „To už asi ne. Bylo to hned na začátku utkání a ty emoce ještě nebyly. Nikomu z nás se ještě nezvedl adrenalin. Bylo to něco jiného než na konci utkání. Nevidím důvod, proč bychom si nemohli popovídat, když je to přátelské utkání," uzavírá David Zucker.

HC Energie Karlovy Vary – Piráti Chomutov 4:2 (2:1, 1:1, 1:0).
Branky: 11. Doležal, 16. Zucker, 35. Vachovec, 60. Pohl – 6. Lušňák, 24. D. Hruška.

Ohlasy trenérů

Mikuláš Antoník (Piráti Chomutov): Soupeř hrál velice aktivně. Nám se bohužel nepovedla druhá třetina. Tahali jsme za kratší konec. V samotném závěru jsme se to snažili dotáhnout, ale po naší hrubé chybě na modré čáře jsme zbytečně inkasovali. To utkání rozhodlo. Jinak to byl vyrovnaný zápas až na druhou třetinu. V samotném závěru jsme měli malinko navrch, ale nedokázali jsme se prosadit.

Martin Pešout (HC Energie Karlovy Vary): Bylo to klasické přípravné utkání se spoustou chyb. Musím na úvod ale říci, že rozhodčí toto utkání nezvládli. Nám pomohlo, že jsme dali v první části dvě branky a pak také, že se nám podařilo ustát závěrečné vyloučení. Z brejku jsme dali čtvrtou branku, a to definitivně rozhodlo. Nechci tento výsledek přeceňovat, ale musíme být za dvě výhry ve dvou zápasech rádi.