Domácí začali více než dobře. Hned v 1. minutě otevřel skóre zkušený Vojtěch Polák. Jenže hostům se podařilo v 10. minutě srovnat po překvapivé střele Mandáta a ve 25. minutě převrátit skóre na svou stranu zásluhou Koláře. „Věděli jsme, že sem Pardubice přijedou bojovat o každý bodík, který ve své situaci potřebují. My jsme je hlavně nechtěli pustit do vedení, aby se nemohly soustředit na tu svou urputnou obranu. To se nám nepodařilo,“ konstatoval karlovarský asistent Tomáš Mariška.

Ilustrační fotografie.
Nejúspěšnější sportovci města a okresu Karlovy Vary za rok 2019

Východočeši bojující o zachování extraligové příslušnosti se tak mohli pustit do nekompromisního střežení nabytého náskoku. „Nedokázali jsme se už dostávat k vyloženým šancím. Přes tu hráz hokejek se tam velmi těžko propracovávalo,“ popisuje asistent Martina Pešouta.

Snaha energetiků byla přece jen vyslyšena, v čase, kdy na světelné kostce ubíhaly již poslední vteřiny základní hrací doby. Dominik Graňák při pobytu v obranném pásmu Pardubic našel od modré čáry střílenou přihrávkou Jakuba Fleka a ten po zpracování kotouče bleskovou střelou dvě vteřiny před koncem poslal zápas do prodloužení.

Nakonec musely o vítězi rozhodnout až samostatné nájezdy. V těch uspěl hned v první sérii pardubický Mandát a po něm i Kolář. Na domácí straně se nikomu Kantora v brance Dynama překonat nepodařilo. Druhý bod tak nakonec přece jen putoval na východ Čech. Pro hosty má alespoň dvoubodová výhra nakonec cenu zlata, Litvínov si totiž doma poradil se Škodou Plzeň, a tak se Pardubičtí udrželi na dostřel jednoho bodu na předposlední příčku.

„Jsem ale rád, že jsme bojovali do konce. Myslím, že jsme byli aktivnější tým. Za tím bodem jsme si šli do poslední chvíle a nakonec jsme za tu bojovnost a snahu byli odměnění. Na ledě jsme nechali dnes vše a kluci si za to zaslouží pochvalu. Při vývoji zápasu jsme jednoznačně získali bod,“ má jasno Tomáš Mariška.

Bauerův eD system Team se představí v sobotu 1. února v Itálii, kde bude bojovat o co nejlepší umístění v závodě Visma Ski Classics Toblach – Cortina.
Laufaři z eD system Bauer Teamu si chtějí v Toblachu spravit náladu

TIPSPORT EXTRALIGA, 41. KOLO, HC Energie Karlovy Vary – HC Dynamo Pardubice 2:3sn (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0). Branky a nahrávky: 1. V. Polák (T. Rachůnek, Šenkeřík), 60. Flek (Graňák) – 10. Mandát (R. Kousal), 25. J. Kolář (Vondrka, R. Kousal), rozh. náj. Mandát. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Střely na branku: 35:32. Diváci: 3542.

Karlovy Vary: F. Novotný – Šenkeřík, Stříteský, Graňák, Plutnar, M. Rohan, Eminger, Šafář – T. Rachůnek, V. Polák, Flek – T. Mikúš, Vildumetz, Křemen – Koblasa, Černoch, Kohout – Šik, Skuhravý, Vondráček.

Pardubice: Kantor – Mikuš, J. Zdráhal, S. Zacharčuk, J. Kolář, Ivan, Holland, T. Voráček – Mandát (A), R. Kousal, Vondrka – Svačina, Harju, Machala – Kusý, Poulíček, D. Kindl – Blümel, Rolinek, Paulovič.