Lepší vstup do zápasu měli ale přece jen Pražané, už ve 2. minutě totiž sehráli povedenou akci, na jejímž konci byl Tomáš Pavelka, který poslal svůj tým do vedení. Celkově byla Sparta v prvním dějství lepším týmem, Karlovarští hráli druhé housle. Přesto se už ale před odchodem do kabin skóre neměnilo.

„První třetina byla z naší strany absolutně nevydařená, takhle špatný vstup do utkání jsme neměli hodně dlouho. Vůbec jsme neměli pohyb, nevím, čím to bylo. Všichni jsme jen stáli a koukali jeden po druhém, co udělá. Nikdo nebruslil, nikdo nechtěl puk,“ shrnul první dějství střelec jedné z branek Karlových Varů Jakub Flek.

I do druhé třetiny domácí celek nevstoupil dobře, jeho hra se sice zlepšila, ale znovu inkasoval brzy – na Matuškinovu střelu od modré zareagoval tečí Roman Horák a Energie ve 24. minutě prohrávala již o dvě branky.

Lví podíl na výhře Energie nad Mladou Boleslaví měl brankář Filip Novotný, který navíc udržel čisté konto.
Bruslaři odjeli s prázdnou. Energii vyšel parádně závěr třetí periody

Hra Varáků ale měla stoupající tendenci a za několik minut za to byli domácí odměněni. Jakub Flek si uzmul za Machovského brankou kotouč, vybruslil před brankoviště a zamířil přesně nad jeho beton. Reakce Sparty na sebe ale nenechala dlouho čekat – ani ne tři minuty – podobným způsobem zpoza branky soupeře jako před ním Flek totiž vyjel Erik Thorell a procedil puk mezi Novotného betony.

A divočina pokračovala – dvě minuty nato totiž Vary opět snížily na rozdíl jedné branky, tentokrát zásluhou Beránkova bekhendu. Tentokrát byla pauza mezi dvěma góly jen necelá minuta, po samostatném úniku totiž vedení Spartě vrátil Strnad. „Po první třetině jsme si k tomu něco řekli, pak se náš výkon rapidně zlepšil, Sparta ale dokázala na každý náš gól odpovědět,“ řekl k zápasu Flek.

Třetí periodu začali energetici velkým tlakem a krátce po její polovině se po nahrávce Kohouta prosadil Michal Plutnar. Uběhlo jen pár vteřin a domácí se radovali znovu, tentokrát se na střeleckou listinu zapsal kapitán Vondráček. „Před třetí částí jsme si řekli, že nesložíme zbraně a zkusíme s tím zápasem něco udělat. Dali jsme na 4:3 a byli jsme v laufu, Vondrs to tam potom propálil na 4:4, škoda že jsme nepřidali ještě jeden gól,“ shrnul divoký závěr utkání Flek.

Další branka v základní hrací době tedy nepadla, a šlo se tak do prodloužení. V něm měli karlovarští hokejisté mnoho šancí, ale brankou ani jedna neskončila. A protože se v poslední minutě dokázal i s trochou štěstí prosadit Michal Řepík, znamenalo to, že bonusový bod odjede společně s hosty do Prahy.

„Sparta má nesmírně kvalitní mužstvo, bod s ní je pro nás i vzhledem k průběhu cenný,“ uzavřel s dvaceti body nejproduktivnější hráč Energie Flek.

HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha 4:5pp (0:1, 2:3, 2:0 – 0:1). Branky a nahrávky: 31. Flek (Kulich), 36. O. Beránek (T. Havlín), 52. Plutnar (Kohout, Koblasa), 52. Vondráček (T. Rachůnek) – 2. T. Pavelka (E. Thorell, F. Chlapík), 24. R. Horák (Matuškin, Mikliš), 34. E. Thorell (D. Kaše), 37. J. Strnad (J. Konečný), 65. M. Řepík. Rozhodčí: Jeřábek, Svoboda – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 1000.
HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný – Martin Rohan, Plutnar, Parkkonen, Dlapa, T. Havlín, Pulpán, L. Doudera – T. Rachůnek, Kulich, Flek – Immo, T. Mikúš, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček.