Všechny karlovarské góly v úterním duelu, který Energie nakonec vyhrála 3:2 po nájezdech, zařídili letošní „sváteční“ střelci. Poprvé vyrovnával Václav Skuhravý svým druhým zásahem v letošní sezoně. Druhý přidal již zmiňovaný Kuběna. Nájezdy pak proměnila dvojice Jan Košťál a Milan Hluchý.

Z vítězství měl Pavel Kuběna nevídanou radost. „Chtěli jsme získat tři body, ale i s takovýmto výsledkem musíme být spokojeni. Všichni kluci makali do poslední minuty a při nájezdech jsme měli více štěstí. Jsme v situaci, kdy musíme brát každý bod. Tabulka je hodně napěchovaná,“ oddechl si forvard, který zatím strávil většinu sezony v prvoligové Kadani.

Pavel Kuběna se ale zatím zpátky do Kadaně nechystá. „Hostování mi bylo zrušené, ale je mezi kluby určitá dohoda, takže bych tam měl občas zajet a odehrát nějaký zápas. Přesně nevím, jak to je,“ poznamenal Kuběna.

Pavel viděl svoji vyrovnávací branku jednoduše. „Marek Melenovský na modré čáře dokázal udržet puk. Ten si pak vzal Martin Zaťovič a bekhendem vystřelil. Gólman kotouč neudržel a ten se došoural až ke mně. Jenom jsem do toho plácnul a spadlo to tam. Měl jsem před sebou prázdnou branku, takže to zase tak těžké nebylo,“ vysvětlil a popsal celou situaci.

Pavel Kuběna měl v úterním zápase jasný úkol. Nahradit zraněného Františka Skladaného. „Dostával jsem hodně prostoru. S tím musím být spokojený,“ pokračoval.

Benjamínek byl také vyhlášen nejlepším hráčem utkání. „Bylo to pro mě veliké překvapení. Musím se přiznat, že to byl krásný pocit,“ přidal Kuběna.

Zápas už ale mohl rozhodnout ve třetí třetině. Oba celky si vypracovaly celou řadu příležitostí. „Šance se střídaly jedna za druhou. Obě mužstva mohla získat plný počet bodů. Jak už jsem řekl, remíza je spravedlivá a v nájezdech jsme měli více štěstí,“ konstatoval.

Při nájezdech se stala jedna velice zajímavá událost. Branku Jana Košťála musel posoudit videorozhodčí. „Já jsem to ani tak pořádně neviděl. Ale myslím si, že rozhodčí udělal to nejlepší, co mohl. Když si nebyl jistý, tak zavolal na video. Tento rozhodčí to vidí z vrchu a může si to zpomalit. Myslím si, že to vyřešil správně,“ dodal.

Jan Košťál popsal celou situaci trochu jinak. „Podle mého je nějaké nové pravidlo. Když gólman při zákroku pohne brankou, tak platí gól. Musím se přiznat, že jsem ale nevěřil tomu, že ten gól bude uznán,“ popisoval svůj nájezd Jan Košťál.

Jeho úmyslem při nájezdu bylo udělat Růžičkovi kličku co možná nejrychleji. „Chtěl jsem ji udělat trochu dříve a přehodit gólmanovi beton a ne to dávat po ledu,“ přidal.

Podle Jana Košťála prošel puk stranou branky. „Podklouzl pod tyčkou. Kluci mi potom na střídačce říkali, že když brankář udělá zákrok a posune při tom branku, tak gól platí. On ji před tou mojí střelou nadzvedl a pak to tam prošlo. Jak to ale přesně je s tím pravidlem, to nevím,“ dodal.