V prvních dvou zápasech gólman ukázal, že jeho zvolení byla správná volba. Budapešť i jeho zásluhou Vary porazily 4:1 a 4:0.

Dva zápasy, dvě výhry. Výkony karlovarské juniorky jsou více než perfektní. „Kluci přede mnou hrají výborně a hodně mi pomáhají. Pozorně brání a já si můžu jen přát, aby to takto bylo i nadále," řekl Vladislav Habal po konci druhého zápasu.

V první třetině druhého zápasu prožívala karlovarská jednička horké chvilky. Obránce Troška ztratil kotouč mezi kruhy a dva střelci stáli sami tváří v tvář brankáři. „Viděl jsem jak vyjížděl zpoza branky a už jsem tak trochu počítal s tím, že ten puk ztratí. Následně jsem si jen proti soupeři stoupl, vypíchl hokejku a no a trefilo mě to do hrudi," usmíval se.

Tedy i když celá akce vypadala velice nebezpečně, proběhla celkem v klidu. „Dobře jsem se postavil a soupeř to udělal podle plánu," lišácky se Vladislav Habal zasmál.

Náročnost obou zápasů byla odlišná. „Druhé utkání bylo z mého pohledu náročnější. Soupeř nás hodně dohrával a určitě to bylo náročnější. Možná se na to někteří hráči budou koukat jinak, ale já to vidím takto," přidal.

Před prvním zápasem bylo celé mužstvo hodně nervózní. „Já osobně jsme nebyl zase tak nervózní ze samotného zápasu, jako ze slavnostního nástupu na ledovou plochu. Klepala se mi kolena. Bál jsem se toho, abychom to jako gólmani nezkazili," přiznal s odstupem času. Největší obavy tak byly z přeskakování mantinelu? „Přesně tak. Bál jsem se, abych tam sebou nepraštil a všichni by z toho měli jen srandu," vysvětlil.

Pokud se podíváme dopředu, čeká juniorku má pár dní volna než naskočí do rychlíku jménem MHL, který bude mít v necelých dvou měsících osmadvacet zastávek. „Budeme trochu odpočívat, trénovat a začneme se připravovat na ruské soupeře, kteří nás čekají od příštího týdne," ve zkratce Habal popsal plán týmu.

Do KV Areny už brzy dorazí Stříbrní Lvi z Petrohradu a Loko Jaroslavl. Dvě veliké neznámé. „Vůbec nevím, co máme od těchto dvou soupeřům čekat. Tak či onak nás nečeká nic jednoduchého. Budeme muset bojovat každý zápas, jinak nemáme šanci uspět," upozorňuje Habal.