Ve 2. kole play-out se v KV Areně představila Slavia Praha a podala celkem solidní výkon. Naopak domácí Energie byla hodně křečovitá a nakonec sešívaným podlehla 1:3.

Úvodní část patřila brankově sešívaným. V osmé minutě svěřenci Vladimíra Růžičky dostali možnost zahrát si přesilovku pět na tři, ale tu využít nedokázali. V následující výhodě jednoho muže v poli se už ale Slavia dočkala. Pospíšil si vybruslil zpoza branky a překonal přemísťující se ho Mensatora.

V čase 10:03 to už bylo 0:2. Do úniku se dostal Micka se Sklenářem a prvně jmenovaný zakončil přesně akci dvou na jednoho obránce. Karlovy Vary se vzpamatovaly za necelé dvě minuty. Přesněji to byl Tomáš Rohan.

Třiadvacetiletý mladíček se rozjel ve středním pásmu, slalomovým způsobem prokličkoval mezi třemi hráči Slavie a propálil Kopřivu pod lapačkou.

Ve druhé třetině měli domácí dost možností na vyrovnání. Ale Skladaný ve stoprocentní šanci pohořel, a přesilovka pět na tři vyzněla do prázdna.

Jinak diváci viděli mnoho nepřesností. Puk hráčům obou celků přeskakoval hokejky a zajímavých akcí bylo po málu.

Ve třetí části pokračovala, jaká si parodie na hokej. I ze strany rozhodčích. Jak Pešina, tak Kalivoda se dopustili mnoha chyb a zapříčinili i nevole v hledišti.

Domácí fans se pustili do přetahované s pořadateli, ale po několika minutách ve vestibulu se vše uklidnilo.

Utkání završil technický gól Slavie za hozenou hokejku Lukáše Pecha při power play.

Hlasy trenérů

Jiří Čelanský (HC Slavia Praha): Utkání bylo nervózní, pořád jde o strašně moc. Klukům odskakovaly kotouče, často se vylučovalo. Jsme rádi za 3 body z dneška a jdeme dál. Soutěž je ještě dlouhá, rozhodovat budou maličkosti a individuální chyby.

Martin Pešout (HC Energie Karlovy Vary): Dnes jsme selhali v koncovce, neproměnili jsme své šance. O výsledku rozhodlo, že jsme nevyužili přesilovku 5 na 3, zatímco Slavia ano, i když už na led naskočil náš čtvrtý hráč.