Tím Zlín potvrdil, že na Karlovy Vary umí, zatímco Sharks si již třikrát vylámali na soupeři zuby. Zlín se tak přiblížil finálové účasti, zatímco Žraloci v roli úřadujícího šampiona ligy se budou muset spokojit s účastí v boji o ligový bronz.

Ale ještě není všem dnům konec. Pokud Žraloci zvládnou odvetné utkání, které je na programu 31. ledna ve Zlíně, odehraje se rozhodující duel o den později na stejném místě.

V první třetině byl k vidění rychlý sledge hokej, ale zárodky šancí končily daleko od obou gólmanů. Ukazatel skóre zaznamenal první změnu ve 12. minutě, kdy usedl na trestnou lavici karlovarský Hrbek. Zlín bleskurychle svou přesilovku zúročil ve vedoucí branku, o kterou se zasloužil všudybyl Erik Fojtík.

V oslavné euforii Zlín vyrobil před svou brankou chybu v rozehrávce, ale Nejedlý svůj samostatný průnik gólově nezúročil. Poté se blýskl jedovatou střelou zlínský Hábl, ale gólman Mach vytasil něco málo ze svého brankářského arzenálu.

V 16. minutě následovala hodně slabá chvilka karlovarského výběru, která skončila gólově. Zlínský Joppa nejprve netrefil do prázdné při brejku dvou na jednoho, ale karlovarská obrana přestala existovat a nechala soupeře objíždět branku a několikrát dorážet za bezmocného Macha. Nakonec se podařilo kotouč dopravit za čáru právě Martinu Joppovi.

Zlín tak odskočil Žralokům na rozdíl dvou branek. Poté nabrali Karlovaráci druhý dech, ale šance Geiera, Bergera či Forga zůstaly nevyužity, a naopak opět uhodilo na straně druhé. Ve 37. minutě ukázal Erik Fojtík všem, jak se střílí góly. V levém kruhu sice už ztrácel stabilitu, přesto dokázal zamířit ideálně do horní poloviny branky. Karlovarskou bezmoc definitivně umocnil čtvrtým gólem zlínský kapitán Zdeněk Hábl. Zbytek duelu se již dohrál v poklidném tempu a Zlín se přiblížil vysněnému finále.

SKV Sharks Karlovy Vary – SHK Lapp Zlín 0:4 (0:1, 0:1, 0:2). Branky a nahrávky: 13. Fojtík (Hábl), 18. Joppa (Ligda, Kudrna), 37. Fojtík, 39. Hábl. Rozhodčí: Suchý, Hanák. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 100.

SKV Sharks Karlovy Vary: Mach (Bozděk) – Hrbek, Nejedlý, Berger, Forgo, M. Geier, Wágner, Kovářík, Karafiát, Očenášek, Schneider.

SHK LAPP Zlín: Matoušek (Molek) – Julina, Z. Hábl, Štít, Fojtík, Palát, Stodůlka, Kudrna, Ligda, Joppa.