Povedlo se. Karlovaráci na neratovickém ledě pokořili pražskou Spartu v poměru 4:0 a na svůj účet si připsali v sérii, která se hraje na dvě vítězná utkání, první bod.  První třetina byla na branky chudá, když se gólmani obou týmů měli hodně na pozoru, i přesto více práce měl sparťanský ochránce Michal Vápenka. Sledge hokejového koření se nakonec diváci dočkali až ve druhé třetině.

Co bylo platné karlovarským hráčům, že si vypracovali několik brankových příležitostí, když velkou překážkou pro ně byl především čaroděj Vápenka. Nic ale netrvá věčně. Ve 23. minutě se karlovarský výběr přece jen dočkal, když se do střeleckých statistik zapsal po souhře s Jiřím Forgem Michal Geier. Vstřelená branka posadila hráče Sharks na koně, a domácí se měli co otáčet. Žraloci pak svou převahu opět gólově zúročili, když se ve 25. minutě prosadil Jiří Forgo. I ve třetí třetině byli lepším týmem hráči z lázeňského města.

Sparta sice kousala, ale její šance na vstřelení gólu, který by ji navrátil do utkání, někdy i se štěstím vychytal brankář Bohumír Mach. Definitivně zhasnul šance pražského týmu ve 35. minutě Václav Kovářík, který zužitkoval souhru s Geierem. To ale nebylo ze strany Karlových Varů vše. V závěrečné minutě se prosadil nováček v týmu, expardubický Pavel Kubeš, kterému gólově namazal kapitán Sharks Jiří Berger.

Sparta Praha – Sharks K. Vary 0:4 (0:0, 0:2, 0:2). Branky a nahrávky: 23. Geier (Forgo), 25. Forgo (Nejedlý), 35. Kovářík (Geier), 45. Kubeš (Berger). Rozhodčí: Bergmann, Záluský.
HC Sparta Praha: Vápenka – J. Krupička, Zapletal, Němec, Podhradský, Kvoch – Z. Krupička, Zikmund, Raul, Žižka, Rumplík, Klíma, Košnar.
SKV Sharks Karlovy Vary: Mach (Volf) – Hrbek, Nejedlý, Kubeš – J.Berger Forgo, Geier, Wágner, Kovářík.

Druhé utkání semifinálové série se odehraje v sobotu 25. ledna od 16.15 hodin na ostrovském zimním stadionu. Případné třetí pak o den později, to jest 26. ledna, od 11.45 hodin opět v Ostrově.

Zdroj: Youtube