Sledge hokejisté karlovarského SKV Sharks totiž vyprášili ve druhém semifinálovém duelu hráčům pražské Sparty sledge hokejové kožichy, když slavili vysokou výhru 6:0. Tím si připsali na své konto druhý postupový bod, a své síly tak mohou v klidu šetřit na finálovou sérii. Na cenné výhře měli velký podíl především paralympionici ve složení Jiří Berger, Miroslav Hrbek a Michal Geier, když se postarali o všech šest branek svého týmu.

Již od úvodních minut byl karlovarský celek lepší v poli a brankář Vápenka se měl co ohánět. Poprvé kapituloval v 9. minutě, když se z dorážky po akci Geiera radoval z úvodní branky kapitán Jiří Berger. O dvě minutky později už Sharks vedli o dvě branky. Karlovaráci předvedli malou sledge hokejovou lahůdku. Elegantní kličkou se dostal z rohu kluziště Michal Geier, který následně přesnou přihrávkou našel mezi kruhy Miroslava Hrbka a ten nikým neatakován vstřelil druhý gól. A pro varské barvy bylo ještě lépe. Minutku před první sirénou totiž řádně rozpálil obecenstvo parádním gólovým zakončením do horního rohu sparťanské klece Geier, když si před střelou ještě prohodil puk pod sáněmi.

I ve druhé třetině pokračovali Karlovaráci v gólových hodech. V 18. minutě vyhrál buly na modrou čáru benjamínek týmu Karel Wágner, tam už čekal připraven v plné zbroji Jiří Berger, když jeho projektil proplul počtvrté do sparťanské svatyně. Sledge hokejový hattrick zkompletoval po nezištné nahrávce Hrbka Jiří Berger ve 21. minutě. Gólově uzavřel druhou třetinu Michal Geier, který využil rychlý brejk. Třetí třetina se už dohrávala pouze z povinnosti, i přesto se bylo ještě na co koukat. Nakonec se už ukazatel skóre nezměnil a Žraloci propluli do finále ligy, zatímco Spartu čeká souboj o ligový bronz.

Sharks K. Vary – Sparta Praha 6:0 (3:0, 3:0, 0:0). Branky a nahrávky: 9. Berger (Geier), 10. Hrbek (Geier), 14. Geier (Berger), 18. Berger (Wágner), 21. Berger (Hrbek), 26. Geier (Forgo). Rozhodčí: Červenka, Suchý. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 100.

SKV Sharks Karlovy Vary: B. Mach - Hrbek, Nejedlý, J. Berger, Forgo, M. Geier, Schneider, Wágner, Kovářík.

HC Sparta Praha: Vápenka - Kvoch, Němec, Podhradský, Z. Krupička, Zikmund, J. Krupička, Rumplík, Klíma, Kalina, Kočnar.