Sérii, která se hrála na dvě vítězná utkání, zvládli velkolepě. V prvním duelu slavili výhru 4:0, v tom druhém pak 6:0. „Předně chci klukům poděkovat za postup do finále! Výsledky, kterých jsme v semifinále dosáhli, mluví za vše. Hráli jsme perfektní sledge hokej, za který můžu jen chválit, a přeji si, aby nám forma vydržela i do zápasů o mistrovský titul," liboval si bezprostředně po postupu do finále ligy karlovarský trenér Jiří Berger starší.

Naopak velké zklamání zavládlo na straně pražského klubu, který během dvou zápasů nedokázal Varům vstřelit ani branku. „Chtěl jsem, abychom od začátku kouskovali hru. Klidně pět zakázaných uvolnění za sebou, aby se Varští nedostali do hry a do tempa. Ale vůbec to nevyšlo, je to o hlavách a kluci domluvenou taktiku nedodrželi. Vary v současné formě nemůžeme porážet, můžeme někdy vyhrát, když se sejdou okolnosti," smutně poznamenal trenér Sparty Karel Žižka.

Hráče Sharks doplní ve finále ligy překvapivě tým olomouckých Kohoutů, který se postaral o velkou senzaci, když vyřadil favorizovaný zlínský Lapp.
Pro Zlíňáky to navíc byla velmi krutá rána, jelikož jako jediný tým projeli základní část bez prohry a určitě je všichni pasovali na hlavního kandidáta na mistrovský titul. Karlovarskému týmu se proti Olomouci daří, v základní části ji dvakrát pokořil, a to 5:1 a 6:1.
Finálová série odstartuje v neděli 2. února na zimním stadionu v Olomouci.