O dvě branky Energie se postaral Václav Pletka. „Venca je výborný hráč. Je to pan střelec. Nejenže dokázal dát dva góly, ale je i schopný branky pro ostatní hráče připravit. Bylo otázkou času, co se mu začalo dařit,“ chválil dvoubrankového kanonýra David Zucker.

Rozhodující se ukázala hra ve středním pásmu. „Velice dobře jsme dokázali pokrýt soupeře. O přestávkách jsme si říkali, že je nesmíme k ničemu pustit. Když přidal Honza Košťál druhý gól, tak jsme začali věřit, že si nějaké body odvezeme,“ pokračoval Zucker.

Energetici hráli hodně v oslabení. „Bylo to hodně vysilující. Podle mého se několik faulů ani pískat nemuselo. Na druhou stranu, každé oslabení, které jsme ustáli, nás povzbudilo,“ přidal.

Karlovaráci plnili příkazy Josefa Palečka na sto procent. „Nejenom v oslabení, ale i při hře pět na pět se nám dařilo. Slavii jsme k ničemu nepustili, a to rozhodlo,“ vrátil se Zucker k nedělnímu souboji.

V úterýčeká Energii další těžké utkání. V odloženém zápase 12. kola se představí v ČEZ Areně ve Vítkovicích. „Tam to bude podobné jako na Slavii. Obě mužstva hrají výborně,“ připojilo pravé křídlo čtvrté pětky Energie vyhlídky na úterní zápas. „Chtěli bychom si také odvézt nějaké body. Pokud budeme hrát jako v Praze, tak se nemáme čeho bát,“ dodal Zucker.

Poprvé se hokejisté obou celků střetnou ve vítkovické ČEZ Areně v 17:30 hodin.