S klubem ve středu podepsal kontrakt zkušený obránce a reprezentant Vladimír Sičák, který v minulé sezoně působil ve Spartě Praha. Nové angažmá si naopak hledá Branislav Kubka. Kádr A-mužstva je tím uzavřen.

Okolnosti příchodu třiatřicetiletého rodáka z Jindřichova Hradce přiblížil generální manažer HC Energie Miroslav Vaněk. „S Vláďou jsme byli v kontaktu už po jeho odchodu ze Sparty, protože jsme hledali konstruktivního obránce, který má vynikající ofenzivní schopnosti. Svými zkušenostmi a vysokou kvalitou patří mezi nejlepší obránce extralize. Vláďa upřednostňoval angažmá v zahraničí, na které čekal do poslední chvíle. Byli jsme domluveni, že na nabídku z ciziny bude čekat do 31.8. Když žádná adekvátní nepřišla, hned 1. září jsme se spojili a začali řešit smlouvu. Dohodli jsme se na angažmá do 30. 4. 2015."

„Hráč má ve smlouvě klauzuli, že v období prosince a ledna může využít případné zajímavé nabídky na angažmá v zahraničí. I přes tuto podmínku jsme s podpisem souhlasili a doufáme, že Vláďa dobře zapadne do našeho týmu a zůstane nakonec až do konce sezony. I pokud by odešel, je pro nás důležité, že nám pomůže minimálně v polovině zápasů základní části. Sezonu potřebujeme dobře odstartovat a takto zkušených beků je v ELH málo. Náš kádr v tomto směru potřeboval jednoznačně posílit."

Příchodem Vladimíra Sičáka je kádr A-mužstva uzavřen a žádné další změny se neplánují. Trenéři operují s kádrem čítajícím 2 brankáře, 9 obránců a 13 útočníků. Hráči, kteří se do tohoto počtu nevešli, byli posláni na farmu do Sokolova. Tam budou čekat na svou šanci v případě zranění či poklesu výkonnosti hráčů z aktuální základní sestavy.

V důsledku angažování Vladimíra Sičáka byl z týmu také uvolněn obránce Branislav Kubka, který si hledá nové angažmá. Aktuálně podstoupí týdenní zkoušku v Plzni.