„Policisté z obvodního oddělení Ostrov sdělili podezření ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování třiadvacetiletému muži z Karlovarska. Ten v sobotu 3. února navštívil restaurační zařízení v jedné menší obci na Karlovarsku. Kolem půlnoci muž přišel k bydlišti své matky, na kterou začal pořvávat, že jí údajně všichni sousedé pomlouvají. Následně přišel před rodinný dům sousedů, na které také začal křičet, přičemž se pokusil přelézt uzamčenou bránu, což se mu nepovedlo. Majitel domu si jednání muže začal natáčet na mobilní telefon, což pachatele rozčílilo ještě více a začal vyhrožovat fyzickým napadením rodině, která dům obývá,“ informuje mluvčí policie Jan Bílek.

Matka agresora se s manželem snažila svého syna uklidnit, ale marně. Místo, aby toho zanechal, na ni zaútočil. „V dalším fyzickém napadení mu zabránil syn souseda, kterého napadl a jehož následně Zdravotnická záchranná služba převezla do nemocnice. Tomu se také podařilo svého otce z místa odvést, čehož ale útočník využil, došel k vozidlu své matky, ze kterého vyndal a nastartoval motorovou pilu. Tu nastartoval, opakovaně přidával plyn a vyhrožoval všem přítomným fyzickým napadením,“ pokračuje mluvčí policie.

Poté muž pilu vypnul a sedl si na příjezdovou pozemní komunikaci. „Když si všiml přijíždějících policistů, začal utíkat. Policisté ale muže ihned zadrželi a následně u něj provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 2,05 promile. Následně byl muž převezen na protialkoholní záchytnou stanici,“ dodává mluvčí Bílek.