Na místo vyrazili hasiči. "Vyhlášený je II. stupeň poplachu. Žádné osoby nejsou požárem ohroženy," konstatoval krajský mluvčí hasičů Martin Kasal.

Jak dále uvedli hasiči, požár skladovací haly v areálu karlovarské firmy na výrobu porcelánu oznámili zaměstnanci na tísňovou linku hasičů krátce před jedenáctou hodinou dopoledne. Na místo byly ihned vyslány jednotky hasičů ze II. stupně požárního poplachu. Uvnitř haly hořely dřevěné palety a obalový materiál. Nikdo ze zaměstnanců uvnitř nebyl, událost je bez zranění. Zabránilo se rovněž šíření požáru na okolní objekty a nebylo tak potřeba omezit další provoz v areálu firmy. Ohněm poškozené dřevěné palety v průběhu zásahu padaly i se zbožím z regálů, hasiči tak museli postupovat s opatrností, bylo nutné vyvézt z haly část naskladněného zboží. Před druhou hodinou odpoledne mohl velitel zásahu potvrdit, že požár je pod kontrolou a nehrozí další šíření.

"Požár je v současné době lokalizovaný, stále pokračuje vyklízení skladu. Počet zasahujících jednotek na místě jsme zredukovali. Aktuálně zde zůstávají hasiči ze stanice Karlovy Vary a Ostrov," uvedl v půl třetí odpoledne mluvčí hasičů Martin Kasal.

I nadále pokračuje vyvážení palet se zbožím, aby se vyloučila veškerá ohniska. Vyšetřovatelé požárů jsou na místě od začátku zásahu, příčina i výše škody je v šetření. Na místě zasahovalo 11 jednotek profesionálních a dobrovolných jednotek.