Naděje umírá poslední, kamarádi se stále nevzdávají a pokoušejí se nalézt dvaapadesátiletého Jana Černého, který je od posledního května nezvěstný. Právě v tento den totiž odešel ze svého bydliště v Hřebečné u Abertam na Karlovarsku a od té doby nemá jeho přítelkyně o něm žádnou zprávu.

„Doma nechal mobil i psa, kterého běžně s sebou bral na procházky. Do schránky akorát vhodil klíče. Je to prostě celé divné,“ říká starostka Abertam Renata Mrňková.

close Pohřešovaný Jan Černý. info Zdroj: PČR zoom_in Pohřešovaný Jan Černý. Jan Černý je inženýrem, který se zabývá mostními konstrukcemi, a místní o něm hovoří jako o fajn chlapovi. „Kamarádi to nevzdávají a stále pročesávají okolí,“ pokračuje abertamská starostka.

Policie mezitím pátrací akce ukončila. „Pátrání už pokračuje v rámci služby, žádné nové poznatky v tomto případě bohužel nemáme,“ poznamenává mluvčí policie Jakub Kopřiva.

O uplynulém víkendu přitom okolí Hřebečné pročesávaly stovky lidí. „Policisté, hasiči, horští záchranáři, přátelé, ti všichni hledali na ploše o rozloze 16 čtverečních kilometrů. Pátrali ve dne i v noci za pomocí vrtulníku s termovizí. Bylo to velmi náročné, protože opravdu hodně pršelo, a tak se doslova i propadávali do rašeliniště,“ líčí pátrací akci starostka Mrňková.

„Do akce se zapojilo asi šedesát policistů, psovodů se služebními psy a také téměř 300 členů z hasičského záchranného sboru včetně lezců, dobrovolných hasičů, SAR týmu, Horské služby nebo také dobrovolníků z řad civilistů. V těžce přístupném terénu a za vydatného deště pomáhala pátrajícím speciální technika. Do pátrání se zapojil i policejní vrtulník s termovizí a několik dronů. Nasezeno bylo více než tři desítky čtyřkolek či několik desítek vozidel,“ dodává mluvčí policie.