"Muž měl na konci dubna letošního roku kolem devatenácté hodiny večerní na autobusové zastávce v Karlových Varech potkat jemu známého devětačtyřicetiletého muže. Oslovil ho s tím, že na sobě má bundu, která měla být odcizená společně s finanční hotovostí a mobilním telefonem jeho známému, přičemž po něm požadoval jako kompenzaci finanční hotovost. Dále mu nyní už obviněný muž předal své telefonní číslo s tím, že vše teď bude vyřizovat on. Devětačtyřicetiletý muž ze zdravotních důvodů toto sdělil svému třiaosmdesátiletému otci, který na uvedené číslo zavolal a sdělil, že vše bude za syna vyřizovat on. Oba muži si telefonicky domluvili schůzku, kdy senior předal obviněnému muži domluvenou finanční hotovost," uvedl mluvčí policie Jan Bílek.

Dodal, že osmačtyřicetiletý muž z Karlových Varů měl o dva dny později seniora kontaktovat z neznámého čísla, představil se jiným jménem a požadoval finanční hotovost, která měla být údajně odcizena společně s bundou. "Dále měl sdělit, že pokud finanční hotovost neuhradí, tak fyzicky ublíží některým členům jeho rodiny. Následně došlo mezi muži k další schůzce, kdy obviněnému předal další finanční hotovost," sdělil mluvčí.

Kontaktoval seniora z neznámého čísla v dalších několika případech. Vždy si vymyslel nějakou záminku, aby mu předával požadovanou finanční hotovost. "Jednalo se například o to, že měl senior poškodit osobní automobil, urážet různé menšiny nebo předávat falešné bankovky. Při tom mu mělo být ze strany volajícího vyhrožováno fyzickým napadením jeho rodiny. Senior ze strachu o život a zdraví své a svých příbuzných obviněnému muži vždy předal na různých místech v Karlových Varech požadovanou finanční hotovost, a to přibližně v deseti případech. Tím mu byla způsobena škoda téměř 300 tisíc korun," popsal mluvčí.