"Třicetiletá žena z Karlových Varů na jedné ze sociálních sítí přidala příspěvek, kde projevila zájem o pronájem apartmánu v Itálii. Ve středu 5. června letošního roku měla pod příspěvek ženě odepsat neznámá osoba s tím, že by mohly konverzovat soukromě. Žena se tedy s neznámou osobou spojila pomocí chatovací aplikace, ve které se následně měly domlouvat na parametrech apartmánu. Následně byl třicetileté ženě zaslán email se smlouvou, ve které bylo uvedeno, že uhradí zálohu ve výši několik set eur," uvedl mluví krajské policie Jan Bílek.

Příbuzný ženy pak finanční hotovost odeslal na bankovní účet neznámé osoby. "Ta však měla požadovat úhradu dalších poplatků, se kterými ale poškozená žena nesouhlasila a požadovala vrácení uhrazené zálohy, k čemuž nedošlo. Poté spolu měli ještě několik dní komunikovat, přičemž neznámá osoba přestala komunikovat úplně," dodal mluvčí.

Upozornil na podvodné nabídky výhodných zájezdů či ubytování, kterých v letních měsících přibývá. "Pokud je to možné, dovolené objednávejte u ověřených společností či osob a buďte obezřetní. Jakoukoliv výhodnou nabídku řádně ověřte," zdůraznil mluvčí.