"Třiatřicetiletá žena měla nejdříve přistoupit k procházející mladé dívce a pokusit se jí z ramene strhnout kabelku. Zároveň jí měla fyzicky napadnout několika ranami pěstí a přitom na ní křičet, aby jí dala finanční hotovost, kterou má u sebe. Po chvíli se dívce podařilo z místa utéct. Následně se měla žena na stejném místě postavit do cesty procházejícímu muži a chtít po něm cigaretu. Snažil se z místa odejít, ale žena mu v tom zabránila a přitom mu začala tahat za tašku, kterou měl přes rameno. Zároveň ho několikrát udeřila pěstí do ramene a stále požadovala, aby jí dal cigaretu. Měla mu začít vyhrožovat vážnějším násilím a muž na to zareagoval tak, že ji v obraně udeřil. Další kolemjdoucí muž měl ženu zpacifikovat, zatímco muž, po kterém chtěla žena cigaretu, z místa utekl směrem k autobusovým zastávkám. Z místa následně odešel i druhý muž, který ženu zpacifikoval," popsal mluvčí krajské policie Jakub Kopřiva.

Obviněné ženě, která byla vzata do vazby, hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na deset let.

Podchod pod ulicí Západní spojující Chebský most a ulici Varšavskou.Podchod pod ulicí Západní spojující Chebský most a ulici Varšavskou.Zdroj: PČR

Kriminalistům by podle mluvčího při vyšetřování případu velmi napomohlo, kdyby se přihlásil odvážný kolemjdoucí, který ženu zpacifikoval a mohl by jako očitý svědek napomoci k objasnění průběhu a způsobu napadení poškozeného muže. Zároveň žádají další případné svědky těchto dvou událostí, kteří v inkriminovanou dobu místem procházeli či se v okolí zdržovali a incident viděli, aby volali na bezplatnou telefonní linku 158. Informace k této události, které pomohou při vyšetřování, je taktéž možné sdělit policistům na kterémkoliv obvodním oddělení.