"V první polovině března letošního roku prováděli policisté z obvodního oddělení Ostrov dohled nad dodržováním bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Krátce před dvaadvacátou hodinou si u Stráže nad Ohří všimli projíždějícího motorového vozidla značky Toyota, které se rozhodli předepsaným způsobem zastavit a zkontrolovat jeho osádku. Následnou lustrací řidiče zjistili, že se jedná o neřidiče. Poté u třiatřicetiletého muže provedli orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek, který vyšel s pozitivním výsledkem na opiáty. Muž se následně podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu a byla mu zakázána další jízda," popsal mluvčí krajské policie Jan Bílek.

Zbytečný hazard při předjíždění.
Video: Smrtelná jízda před Loktem. Do tragédie scházely setiny vteřiny

Dodal, že ve vozidle se také nacházela šestatřicetiletá žena, u které policisté při kontrole nalezli sáček s bílou krystalickou látkou, ve které byla zjištěna přítomnost metamfetaminu. "Dále byly u ženy nalezeny dva sáčky s hnědou sypkou látkou, ve které byla zjištěna přítomnost heroinu. Policisté tak ženu na místě zadrželi," uvedl mluvčí.

Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání šestatřicetileté ženy z Karlovarska, kterou obvinili ze spáchání přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. V případě prokázání viny jí hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.