"Ženu telefonicky kontaktoval muž dosud neznámé totožnosti, který se vydával za pracovníka banky. Během hovoru jí měl uvést, že si na její jméno vzala jiná žena půjčku, tím jí vzala identitu, a proto jí bude kontaktovat kolega z bezpečnostního oddělení. Po chvíli ženě z jiného telefonního čísla opravdu zavolal jiný muž s tím, že jí poradí, jak dále postupovat. Uvedl, že musí okamžitě zajít do banky, vzít si půjčku a finanční prostředky z této půjčky vložit do bitcoinmatu v Karlových Varech. Tím se dle jeho slov „smaže“ půjčka, kterou si na ženu z Karlovarska měla údajně vzít jiná žena a až poté vše začne řešit policie," uvedl mluvčí krajské policie Jakub Kopřiva.

Dodal, že sedmačtyřicetiletá žena z Karlovarska muži uvěřila a okamžitě šla do banky, kde si opravdu sjednala úvěr na požadovanou částku. Peníze poté vzala a vložila dle pokynů do bitcoinmatu v Karlových Varech.

Historický průvod byl i letos tradiční součástí zahájení lázeňské sezóny.
Najděte se: Největší historický průvod Karla IV. prošel Karlovými Vary

Těmito kroky se jí však žádná údajná půjčka „nesmazala“, naopak si půjčku nakonec sjednala sama a navíc o tyto finanční prostředky, které vložila do bitcoinmatu, bohužel přišla. Karlovarští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu.