VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

5.2.2016

První letošní výstavou je přehlídka tvorby Jiřího Johna

Karlovy Vary - Galerie umění Karlovy Vary zahájila ve čtvrtek 4. února ve své hlavní budově pozoruhodnou výstavu „Jiří John Malba, grafika, kresba". 

5.2.2016

Žádná krize v KSO nebyla, došlo na omluvy

Karlovy Vary - Dřívější poněkud rozjitřená situace uvnitř Karlovarského symfonického orchestru je tatam. Hráči orchestru se dočkali ze strany svých kolegů omluvy, nic závadného a závažného nezjistila ani podrobná kontrola ze strany zřizovatele orchestru, jímž je město Karlovy Vary.

2.2.2016

Na koncertě KSO se představí vynikající klavírista světového renomé Ivo Kahánek

Karlovy Vary - Karlovarský symfonický orchestr uvede ve čtvrtek 4. února v Národním domě koncert, na němž pod řízením čestného dirigenta KSO Martina Lebela vystoupí jako sólista vynikající český klavírista světového renomé Ivo Kahánek. Začátek je v 19.30.

27.1.2016

Blíží se krajské kolo Karlovarského skřivánka

Karlovy Vary - Už za několik dní se rozezní v Karlových Varech zpěv chlapců a děvčat v krajském kole 21. ročníku soutěže Karlovarský skřivánek.

26.1.2016

Mirákl nelení a připravuje nové choreografie

Karlovarský kraj - Taneční skupina v současné době pracuje jak při MDK v Sokolově , tak v pobočce při ZUŠ v Ostrově

24.1.2016

Děkujeme všem, kteří se rozhodnou podpořit naše sny

Karlovy Vary - Karlovarská poprocková skupina LIWID se obrací na domácí publikum, aby ji podpořilo v projektu Hit hit. Buďte u zrodu jejich nového alba společně s nimi.

23.1.2016

Sun Gallery seznamuje s tvorbou sklářů Kopřivových

Karlovy Vary - První letošní výstava v SUN Gallery lázeňského komplexu Sanssouci představuje karlovarské veřejnosti tvorbu významných sklářských umělců, manželů Karolíny a Pavla Kopřivových. 

21.1.2016

Jsme divadelníci a stará doba nás láká. A baví

Karlovarsko - Brnění, meče, nádherné kostýmy, silné příběhy a souboje o čest, často i na život a na smrt. To je závan dob dávno minulých, který na nás dýchá dnes už jen z historických obrazů nebo filmů. Karel Polák je jedním z mála lidí, kteří mohou říct, že takto čas od času skutečně žijí. Je totiž členem karlovarského šermířského spolku Savioli, který vystoupení scénického šermu provozuje.

20.1.2016

Výstava Co život dal a vzal představuje tvorbu Jarmily Sobotové a jejích přátel

Loket - Až do konce ledna a ještě týden potom bude v prostorách Městské knihovny Loket otevřená výstava „Co život dal a vzal" s všeříkajícím upřesněním „Retrospektivní výstava loketské umělecké knihařky Jarmily Sobotové a jejích učedníků".

17.1.2016

Komentovanou prohlídku k výstavě Na růžích ustláno povede sám autor

Karlovy Vary - Lázeňské město a porcelán neodmyslitelně patří k sobě. Proto není divu, že výstava významného karlovarského designéra porcelánu Jiřího Kožíška vyvolává takový zájem návštěvníků. S velkým ohlasem se jistě setká také nedělní komentovaná prohlídka, kterou tentokrát připravil odborník nejpovolanější, samotný autor.

11.1.2016

Koncertní sezona bude plná hvězd

Karlovarský kraj - Ani letos koncertní agentura Vlny nezahálí. Na letošní, šestnáctou sezonu v loketském amfiteátru chystá koncerty zvučných jmen a své narozeniny tu oslaví například Lucie Bílá nebo Michal Prokop, návštěvníci tu nepřijdou ani o divadlo či muzikály. Na své si přijde také karlovarský Liďák nebo Grandhotel Ambassador Národní dům a v plánu je i několik novinek.

8.1.2016

Královská mincovna v Jáchymově rozšířila stálou expozici o Hudbu v Krušnohoří

Jáchymov - Novou výstavou s názvem Hudba v Krušnohoří rozšířilo Muzeum Karlovy Vary v uplynulých dnech stálou expozici v muzeu Královská mincovna v Jáchymově. Zájemci ji mohou zhlédnout do 10. ledna, poté bude muzeum uzavřené do konce měsíce a znovu přístupné bude od 1. února.

7.1.2016

Úspěch. Kapela z Karlovarska vyráží na zaoceánské turné

Chodov, Karlovy Vary - Západočeští I Warned You vyráží na Back To School Mexico Tour 2016 spolu se spřízněnými mexickými metalisty Enough Has Been Said. Na své cestě za oceánem se na pódiu objeví celkem desetkrát, a to i s americkou legendou Cattle Decapitation

6.1.2016

Galerie umění zve na komentovanou prohlídku úspěšné výstavy Karla Bečváře

Karlovy Vary - Karlovarská Galerie umění zve ve čtvrtek 7. ledna na komentovanou prohlídku divácky atraktivní a úspěšné výstavy Karla Bečváře (1955), autora, který svou uměleckou kariéru začínal v Karlových Varech a od roku 1990 působí ve Švédsku.

5.1.2016

Fotografové se sešli v duchu tradice

Karlovy Vary - K dobrým tradicím karlovarských fotografů patří každoroční přátelské setkání v době mezi Vánocemi a svátkem svatého Silvestra.

3.1.2016

V lázních vznikne část filmu Masaryk

Karlovy Vary - Lázeňské město Karlovy Vary má krásné prostředí a bohatou historii, a tak není divu, že se sem film vrací nejen v době festivalu. Režisér Julius Ševčík se tu rozhodl natočit část filmu o jedné z nejdůležitějších etap naší historie. Již samotný název snímku Masaryk napovídá o obsahu díla.

24.12.2015

Zpěvák Hynek Tomm: V Chebu jsem lezl po skalách nad řekou Ohří

Cheb - Romantický tenor Hynek Tomm aneb Vánoční Bocelli. To je název akce, která se uskuteční v neděli 27. prosince od 15 do 16 hodin ve farním sále na Kostelním náměstí v Chebu.

23.12.2015

Výstava v knihovně představuje autorku dětských knih Terezu Říčanovou

Loket - Už jen necelé dva týdny se mohou návštěvníci Městské knihovny Loket potěšit výběrem z prací grafičky, ilustrátorky a autorky dětských knížek Terezy Říčanové.

22.12.2015

Vánoční koncerty v Puppu nabízejí mimořádné setkání s krásnou hudbou

Karlovy Vary - V Karlových Varech je několik tradičních akcí, které nabízejí mimořádná setkání s krásnou hudbou. Jednou za rok patří mezi takové Vánoční koncerty a Novoroční setkání v Grandhotelu Pupp. Pořádá je již letos po dvacáté páté Mezinárodní pěvecké centrum Antonína Dvořáka.

21.12.2015

Pořádání koncertů jako hobby. Roman s Radkou rozjíždí svou bookingovou agenturu

Chodov - Jsou dva, jsou pár a říkají si Panic Movements. Roman a Radka rozjeli letos na podzim chodovskou bookingovou agenturu, která má za cíl jediné. Pozvednout hudební subkulturu v kraji. Pořádají koncerty tak zvanou DIY (Udělej si sám) formou, tedy s minimálními náklady a bez možnosti výdělku. Jediné, co je žene kupředu je láska k muzice. Jejich počínání můžete sledovat na facebooku, kam stačí zadat jméno agentury.

19.12.2015

Dan Bárta přijíždí s čerstvě platinovou deskou, deseti anděli a patnácti křížky

Karlovy Vary - V roce 2000 vydal Dan Bárta se skupinou Illustratosphere první desku. Z původně jednorázového projektu pak vznikla dnes už patnáct let trvající spolupráce předních českých muzikantů.

18.12.2015

Tomáš Savka zazpívá v Lokti na vánočních trzích

Loket – Ve vánočním Lokti zazpívá v neděli rodák z Horního Slavkova Tomáš Savka při vánočních trzích, které se konají nejen na hradě Loket, ale také v samotném centru města.

16.12.2015

Mirákl tančí nejlépe z celého světa

Karlovarský kraj - Zlatou medaili dokázaly tanečnice vybojovat v konkurenci čtyřiadvaceti států

13.12.2015

Object natočil první videoklip. Valí to jako buldozer, říká metalová formace

Karlovarský kraj – Metalová formace Object z Kraslic představila svým fandům vůbec první videoklip. Kapela se navíc chystá oslavit patnáctiny. Více v rozhovoru se členem skupiny Object Václavem Odvárkem.

10.12.2015

Po punkovém pátku přijde rocková sobota

Karlovy Vary - Hudební nadšence jistě opět potěší nabitý víkend. V pátek se zájemci mohou těšit na pořádnou porci punku a rock´n´rollu a v sobotu přijde na řadu hard rock od Aleše Brichty.

7.12.2015

Kraj chce vstoupit do festivalové nadace

Karlovarský kraj – Karlovarský kraj už nechce jen sedět v koutě, poskytovat dotace a přihlížet. V nadaci Film Festival Karlovy Vary chce získat plnohodnotné členství.

6.12.2015

U pořizování nového uměleckého díla je třeba jistá odvaha

Karlovy Vary - Sedící čert už před Tržní kolonádou nesedí. A to k úlevě některých Karlovaráků, kteří se v anketě, již vyhlásilo město, proti koupi sochy za 2,5 milionu korun ohradili.

4.12.2015

Nový sál koncertům velmi svědčí. Návštěvnost je vysoká.

Karlovy Vary - Karlovarský symfonický orchestr (KSO) začal nově ve své letošní 181. sezoně využívat sál Grandhotelu Ambassador Národní dům. Od září sem tak přesunul většinu koncertů, což přineslo i změnu ve složení obecenstva.

3.12.2015

„Sebranosti“ Františka Stekera nabízí Galerie u Vavřince

Chodov - Až do konce roku je v Galerii u Vavřince v Chodově k vidění výstava prací ostrovského grafika Františka Stekera. Těžiště jeho tvorby, a v plné míře to platí i o chodovské výstavě, spočívá v oblasti grafického designu, kde František Steker platí za tvůrce prvořadého významu, a to nejenom v okresním či krajském měřítku.

2.12.2015

Galerie Drahomíra zve na výstavu Lenky Štěpaníkové a Tomáše Hřivnáče

Karlovy Vary - Na vernisáž výstavy Lenky Štěpaníkové a Tomáše Hřivnáče jste zváni ve čtvrtek od 17 hodin do karlovarské Galerie Drahomíra.

1.12.2015

Výstava přiblíží historii knihovnictví na Karlovarsku.

Karlovy Vary - Výstava 200 let knihovnictví v Karlových Varech začíná v úterý 1. prosince v karlovarské krajské knihovně ve Dvorech. Součástí vernisáže je i přednáška na téma Historie knihovnictví na Karlovarsku. Přednášet budou Milan Augustin a Stanislav Burachovič.

1.12.2015

Jeleni rozpumpovali Liďák

Karlovy Vary, Stará Role - Lidový dům zažil další našlápnutý koncert, zaplněný sál rozpumpovala kapela Jelen se zpěvačkou Kateřinou Marií Tichou.

28.11.2015

Bečov, Valeč i Kynžvart si udržují skvělou návštěvnost

Karlovarský kraj - Letos přišlo na tři karlovarské památky ve správě NPÚ celkem téměř 86 tisíc lidí rekordní návštěvnost z roku 2014 byla překonána.

27.11.2015

Evropské turné mexických The Arcane Hate začíná v našem kraji

Aš, Chodov - Mexická deathmetalová parta The Arcane Hate vyjela na své evropské turné nazvané Reborn 2015 a momentálně se vyskytuje poblíž naší domoviny. Zavítat na tuto exotickou kapelu mohou fandové z kraje hned dvakrát. První ze zastávek celé této hudební šňůry se uskuteční už dnes v ašském klubu Cihellna. Po sobotní zastávce se The Arcane Hate vrátí do kraje v neděli 29. listopadu, a to do Chodova na Sokolovsku, konkrétně do pivnice Oáza.

25.11.2015

Mincovna chystá betlémy s vůní dřeva

Jáchymov - Karlovarské muzeum zahajuje v sobotu 28. listopadu v muzeu Královská mincovna v Jáchymově výstavu Betlémy s vůní dřeva.

25.11.2015

Padesátý ročník Dvořákovy pěvecké soutěže ve výsledcích

Karlovy Vary - Úspěšně skončil padesátý ročník Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Letos se do ní přihlásilo 101 pěvců z celého světa. Kde tedy překvapil a kdo zvítězil?

24.11.2015

Divadlo tentokrát trochu jinak

Karlovarský kraj - Příležitost k netradičnímu seznámení s divadelním zákulisím dostali lidé v Chebu, Karlových Varech a v Ostrově.

20.11.2015

Dvořákova pěvecká soutěž je ve finále

Karlovy Vary - V karlovarských Alžbětiných lázních se každý den od pátku 13. listopadu konaly pěvecké souboje budoucích operních a koncertních hvězd. Účastníci Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka byli rozděleni podle věku a zájmu do čtyřech kategorií. Operní naděje od 16 do 20 let, JUNIOR do 25 let, OPERA a PÍSEŇ do 35 let.

18.11.2015

Legendy v Thermalu. Společně vystoupí Věra Špinarová a Petra Janů

Karlovy Vary - V roce 2014 došlo ke spolupráci našich nejznámějších rockových zpěvaček Petry Janů a Věry Špinarové. Společně si pro své fanoušky připravily turné, se kterým projely Čechy i Moravu. Vrcholem tohoto turné byly dva koncerty ve Velkém sále pražské Lucerny. Dnes se obě zpěvačky představí v karlovarském Thermalu.

13.11.2015

Proměny slaví pětačtyřicet let života

Karlovy Vary - Proměny není třeba fandům nijak zvláště představovat. Tuzemská pódia brázdí již 45 let a na svém kontě mají nespočet koncertů. Své výročí se chystají oslavit v sobotu 14. listopadu v karlovarském hudebním klubu Irská, a to jak se patří. Nebudou chybět zvláštní hosté a přítomní se mohou těšit na skladby, které od skupiny neslyšeli již pěknou řádku let.

13.11.2015

Mezinárodní pěvecká soutěž A. Dvořáka v K. Varech slaví jubilejní 50. ročník

Karlovy Vary - Karlovy Vary se staly v posledních desetiletích Mekkou pěvectví. Je to zjištění, které nás nepřekvapí, když si uvědomíme skutečnost, že se zde koná již po padesáté Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka. Ta zde začíná právě dnes.

7.11.2015

Bravo, zvolal Goebbels nad troskami chrámů

Karlovy Vary - V kalendáriu karlovarských kulturních akcí se i letos objevuje připomínka výročí Křišťálové noci, prvního brutálního masakru vykonaného nacisty na židovských obyvatelích tehdejší Velkoněmecké říše.

4.11.2015

Dvořákova pěvecká soutěž slaví jubileum. Koná se už 50. ročník

Karlovy Vary - Bude tomu padesát let, kdy se v krajském městě odehrál premiérový ročník Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka. Za ty roky se v porotě vystřídala řada zvučných jmen z pěveckého světa a zároveň se z některých vítězů staly současné operní hvězdy. Letošní ročník startuje ve čtvrtek 12. listopadu a mezi soutěžícími jsou přihlášeni i zástupci z Austrálie, Izraele, Japonska či Jižní Koreje. V současnosti nabízí pěvecké klání celkem čtyři kategorie, a to Operní naděje, Píseň, Junior a Opera.  

4.11.2015

Víkend v Irské bude ve znamení metalu

Karlovy Vary - Po oba víkendové večery se bude v tomto karlovarském klubu kout ocel, a to jak při pátečním koncertě regionálních spolků, tak zejména při sobotní heavymetalové lavině.

1.11.2015

Galerie Imperial opět představuje výsledky sympozia

Karlovy Vary - V karlovarském lázeňském hotelu Imperial vyvrcholil už devátý ročník v českém prostředí ojedinělé umělecké akce „Imperial Design Symposium".

28.10.2015

V kostele sv. Antonína Paduánského vystavují žáci sochaře Kurta Gebauera

Karlovarský kraj - Už jen pár dnů bude v klášterním kostele sv. Antonína Paduánského v Sokolově otevřena pozoruhodná výstava děl absolventů Ateliéru veškerého sochařství Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, žáků známého českého sochaře Kurta Gebauera.

27.10.2015

Na Michala Tučného zavzpomínali v KV Areně jeho hudební kolegové

Karlovy Vary - Velký vzpomínkový večer country muziky s hity Michala Tučného si užívali fanoušci v karlovarské KV Areně.

26.10.2015

Moser vystavuje na prestižní přehlídce Designblok 2015

Karlovy Vary/Praha - Karlovarská sklárna Moser vystavuje na jedné z nejvýznamnějších přehlídek současného designu ve střední Evropě „Designblok 2015" na pražském výstavišti Holešovice. Pro letošní, 17. ročník zvolili organizátoři Designbloku téma „Svoboda".

22.10.2015

Nejdecké Klubíčko probudí The.Switch

Nejdek - Páteční večer bude pro Nejdecké ve znamení rocku a metalu. V hudebním klubu Klubíčko je totiž avizován koncert pražské formace The.Switch, jejíž crossoverové hity jako Akvárko, Peruť nebo Tětiva zná každý milovník moderní tuzemské hudby.

21.10.2015

Do krajského města míří americká rocková veličina

Skupina složená ze členů Lynyrd Skynyrd či Blackfoot zavítá v rámci evropské tour i k nám. Karlovy Vary - Skinny Molly je americká kapela, jejíž jižanský název už přímo odkazuje na příslušnost a provázanost se známou floridskou líhní největších legend jižanského rocku, kterými jsou například Lynyrd Skynyrd, Blackfoot či Molly Hatchet. Kapela dorazí do karlovarského hudebního klubu Irská už v sobotu 24. října ve 20:00. Support jim udělají plzeňští rockeři Pumpa

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT