VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

31.1.2017

Galerie u Vavřince vystavuje obrazy a kresby Jana Pelce

Chodov – První výstava zahájená v chodovské Galerii u Vavřince v roce 2017 představuje výběr z tvorby karlovarského malíře a grafika Jana Pelce.

30.1.2017

Pupp Bál Festival byl tradičně akcí ohlašující velký filmový festival

Karlovy Vary - Mezinárodní filmový festival (MFF), jehož 52. ročník se letos v Karlových Varech uskuteční od 30. června do 8. července, se poprvé připomněl. A to tradiční doprovodnou akcí v Grandhotelu Pupp, která jako první a se značným předstihem na MFF upozorňuje.

27.1.2017

V soutěži si děvčata vytancovala vlastní videoklip

Karlovarský kraj - Taneční soubor Mirákl má svůj vlastní videoklip. Jeho natáčení bylo jednou z cen, které děvčata získala díky vytančenému titulu Czech Dance Masters v loňském roce. Točilo se v Sokolově a děti si celé natáčení obzvlášť užívaly, protože se ho zúčastnil i moderátor a dívčí idol v jedné osobě Jakub Kotek.

26.1.2017

Literární exhibice se poprvé uskuteční také v Karlových Varech

Karlovy Vary - V Karlových Varech bude exhibice ve slam poetry vůbec poprvé, ale v takové Plzni či Praze je pěstována už dobrou dekádu. „Klání ve slam poetry jsou tam každý měsíc a já bych rád, aby se tradice zavedla i v Karlových Varech a Sokolově," uvedl Filip Koryta, jeden z pořadatelů.

23.1.2017

Budou mít Karlovy Vary čtvrtou sochu zakladatele města?

Karlovy Vary – Rok oslav narozeninového výročí zakladatele Karlových Varů je za námi. Zůstávají jen vzpomínky na drahou světelnou show a na pomíjivé pískové monumenty. Šetrné karlovarské hospodyňky myslí na nepořádek, který způsobí jejich likvidace, a na zbytečné finanční náklady, z nichž pro naše potomky nezbylo nic. Nezasloužila by si nejoblíbenější osobnost českých dějin důstojnější a trvalou připomínku? Třeba další sochu?

19.1.2017

Páteční koncert KSO bude ve spolupráci s výmarskou školou

Karlovy Vary – Karlovarský symfonický orchestr uvede zítra v Lázních III koncert ve spolupráci s Vysokou hudební školou Franze Liszta ve Výmaru, která patří k prestižním světovým školám.

18.1.2017

Děvčata z Miráklu trénují s nejlepším světovým tanečníkem

Karlovarsko - Tanečnice ze souboru Mirákl rozhodně nezahálejí. Do nového roku vstoupily naplno, pilně se připravují a trénují. V současné době dokonce na workshopu s jedním z nejlepších světových tanečníků a lektorů.

18.1.2017

Karlovarská Sun Gallery představuje špičkového skláře Jaroslava Bejvla

Karlovy Vary – Výstavní program prezentace předních českých uměleckých sklářů pokračuje v Sun Gallery karlovarského lázeňského hotelu Sanssouci i v novém roce, prvním letošním hostem zde je jeden z nejvýznamnějších českých sklářských designérů a výtvarníků současnosti Jaroslav Bejvl.

17.1.2017

Netradiční výstava v knihovně představuje pamětníky holocaustu

Karlovy Vary – Výstava „Stín na duši…", představující vzpomínky pamětníků holocaustu z Karlových Varů a okolí, začala v Krajské knihovně ve Dvorech. Akci připravila Židovská obec Karlovy Vary ve spolupráci s Nadačním fondem obětem holocaustu.

15.1.2017

Na Vlnách připlují Elektric Lady, Lenny, Franta Nedvěd a... Nazareth!

Karlovarský kraj - Electric Lady, Lenny, František Nedvěd, večer s moravskými víny a cimbálovkou či Tomáš Klus a open air sezona v loketském amfiteátru třeba Tři Sestry, Miro Žbirka nebo skotští Nazareth.

12.1.2017

Terakotová armáda obsadila Thermal

Karlovy vary - Unikátní výstavu lze vidět až do konce března v karlovarském lázeňském hotelu Thermal. Jeho část obsadila proslulá terakotová armáda.

11.1.2017

„Kino v hlavě“ Mario Hanáčka s obrazy Jana Samce

Karlovy Vary – Poezie Mario Hanáčka zhmotnělá v obrazech Jana Samce, i tak by se dala jednou větou charakterizovat výstava v Atriu lázeňského sanatoria Green House (dříve Švýcarský dvůr).

10.1.2017

V Ostrově začala výstava Nad krajinou slz a radiace

Ostrov – Jedinečná výstava Nad krajinou slz a radiace začíná dnes v klášterním kostele Zv. Panny Marie v Ostrově. Výstava vychází z dosud nepublikovaných leteckých snímků, které zachycují jak postupnou proměnu krajiny poznamenané produkcí uranové rudy, tak pracoviště a tábory nesvobodných pracovních sil (1946–1986).

6.1.2017

Výstavu Václava Balšána v galerii ukončí dvě doprovodné akce

Karlovy Vary – Už jen do této neděle můžete v karlovarské Galerii umění vidět úspěšnou výstavu kreseb a maleb Václava Balšána (1949), jednoho z nejvýznamnějších umělců působících ve zdejším regionu.

5.1.2017

Husovy stopy jsou vidět i v Městské knihovně v Ostrově

Ostrov - Městská knihovna v Ostrově se zapojila do projektu Husovy stopy, organizovaného spolkem České studny.

5.1.2017

Fotografové před silvestrem nakoukli do Bangladéše

Karlovy Vary – Už víc než čtvrt století si karlovarští fotografové v závěru každého roku vyhrazují jeden večer sami pro sebe, a výjimku neudělali ani v právě skončeném roce 2016.

4.1.2017

KSO uvede ve čtvrtek Novoroční koncert

Karlovy Vary - Karlovarský symfonický orchestr zahájí rok 2017 tradičním Novoročním koncertem, který se uskuteční ve čtvrtek 5. ledna v Grandhotelu Ambassador Národní dům. Pod taktovkou šéfdirigenta KSO Jana Kučery se s orchestrem představí jeden z nejlepších světových trumpetistů Marek Zvolánek.

1.1.2017

Seniory čeká výtvarná soutěž vyhlášená krajem

Karlovarský kraj - Další ročník oblíbené výtvarné soutěže s názvem Věk pro nás není překážkou vyhlašuje na rok 2017 hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

30.12.2016

Muzeum obohatilo svou sbírku betlémů

Karlovarský kraj - O nový přírůstek se rozrostla sbírka betlémů v sokolovském muzeu. Těch je nyní přibližně čtyřicet a zhotoveny jsou z rozličných materiálů. Jsou mezi nimi velmi zajímavé a pro muzeum cenné betlémy. Jednou za dva roky vždycky před Vánocemi se jimi muzeum chlubí na výstavě.

28.12.2016

Ruský tank na loketském náměstí? I to je možné

Loket - Reklama takřka po celém světě, do městské pokladny kolem 700 tisíc korun. To je výsledek zájmu filmařů o Loket. Ti si tu letos doslova podávali dveře. Natáčeli tu seriály, dokumentární filmy, reklamy. Mezi filmovými tvůrci se objevila zvučná jména, jako například oscarový režisér Ron Howard. A zájem neupadá, město už oslovili další tvůrci.

26.12.2016

Hrad ruší sdružené vstupenky, nová by prý přihrála soukromým muzeím statisíce

Loket – Hrad Loket zrušil sdružené vstupenky, díky kterým mohli návštěvníci historického města navštěvovat s jednou vstupenkou v ruce i místní muzea. O sdružené vstupenky totiž nebyl zájem. Za půl roku si je zakoupilo něco málo přes dvě stovky lidí. Hrad přitom během uplynulého roku navštívilo 130 tisíc turistů.

25.12.2016

Chebský hrad je otevřený i v zimě

Chebsko - OTÁZKA PRO: Tomáše Dostála, kastelána chebského hradu

24.12.2016

Skupina Alison potěší fanoušky vánočním dvojkoncertem

Karlovarský kraj – Kraslická skupina Alison potěší domácí fanoušky na 1. svátek vánoční dvojkoncertem. Konat se bude v kraslickém evangelickém kostele.

24.12.2016

Víte, jaké knižní dárky si přejí vaši blízcí letos pod stromeček? My vám poradím

Karlovarský kraj - Stále vám chybí nějaký ten vánoční dárek a vy nevíte, co ještě koupit? Dar, kterým snad nikoho neurazíte, je kniha. Ale co se dnes nejvíc čte?

22.12.2016

Vánoce v divadlech budou plné hudby

Karlovarský kraj - Vánoce vnímá většina lidí jako čas, který tráví se svými nejbližšími. A proto i Západočeské divadlo v Chebu uvádí v týdnu mezi svátky a koncem roku především rodinná představení, na která se mohou diváci vydat spolu se svými dětmi.

20.12.2016

Nové suterénní muzeum latinské knihy bude interaktivní a také digitalizované

Jáchymov - Příští rok se začne v suterénu jáchymovské radnice pracovat na interaktivním muzeu latinské knihy.

17.12.2016

Karlovarský patriot připomene krásnou dobu lázeňských šviháků

Karlovy Vary - V polovině prosince přijde z tiskárny zajímavá kniha o historii Karlových Varů. Má název Karlovarský patriot a připomene dobu, kdy středem pozornosti byli lázeňští šviháci a kdy si Karlovaráci užívali oblíbených lokálů a vyhlášených výletních míst na okraji města.

16.12.2016

Ilustrátory pohádkové knihy se staly děti

Nová Role - V novorolské porcelánce Thun se rozdávaly ceny dětem, které poslaly do soutěže své ilustrátorské výtvory. Děti měly vytvořit ilustrace do připravované pohádkové knížky Jaroslava Doliny. Soutěže se zúčastnilo 27 dětí, které posílaly svá výtvarná díla hned do tří kategorií, a to 3 až 6 let, 7 až 10 let, 11 až 14 let.

13.12.2016

Karlovarské městské divadlo si pro své diváky i letos připravilo bohatý program

Karlovy Vary - Karlovarské městské divadlo nabídne i letos divákům tradiční vánoční program, ve kterém si přijdou na své jak děti, tak i dospělí. Více se dočtete v krátkém rozhovoru s ředitelkou divadla Danou Neumannovou.

13.12.2016

Do knihovny za unikátními betlémy z hradních i soukromých sbírek

Karlovy Vary - Historické betlémy ze sbírek hradu Loket jsou k vidění v krajské knihovně. Mnohdy jde o skutečné unikáty. Nechybějí ale ani betlémy nové. Expozice je v centrální hale knihovny a navštívit ji můžete až do 30. prosince.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT