Slavný ruský soubor koncertuje během května ve třinácti městech České republiky – mimo jiné dnes večer v KV Areně v Karlových Varech a 20. 5. v lochotínském amfiteátru v Plzni. Na těchto koncertech bude hostem pouze Bára Basiková, Chodúr zpívá jen na několika dalších vybraných koncertech – v Praze, Českých Budějovicích, Ostravě, Brně – a také v Bratislavě.

Bára Basiková se podle pořadatelů na turné svědomitě připravovala a samozřejmě už známe písně, které se souborem zazpívá. Jednou z nich je árie z proslulého muzikálu Andrewa Lloyda Webbera – jaká, to už zjistíte na koncertě. Zazní rovněž Basikové operně laděný hit Veni Domine.

S Alexandrovci přijíždí také vynikající sólista Vadim Ananev, známý též jako „Mistr Kalinka", který měl v květnu loňského roku sólový koncert v Praze. Vestoje mu aplaudoval zaplněný sál Kongresového centra Praha. A věhlasná Ananevova „Kalinka" nemá chybět ani nyní.

Alexandrovci absolvují své dosud největší turné v České republice. Poté jejich cesta pokračuje na Slovensko, kde mají v plánu dalších sedm koncertů. Podle neoficiálních informací má jít zřejmě o poslední vystoupení do roku 2015.

Repertoár souboru už dávno netvoří jen ruské národní písně – Kaťuša či Kalinka, ale zasahuje do různých hudebních žánrů od klasiky přes jazz, rock až po moderní hudbu. „Pro současné turné připravili Alexandrovci program, který spojuje osvědčenou klasiku a zcela nové písně v jejich repertoáru. Těšit se samozřejmě můžeme také z jejich úchvatných tanečních výkonů," upřesnili organizátoři.

(pd)