„Původně jsme chtěli pozvat tuhle kapelu k nám do Ostrova na podzim v rámci akce Hardcore Celebration, ale vzhledem k tomu, že DED jedou evropskou tour v dubnu, nebylo zbytí. Koncert řešíme již někdy od září 2015 a velký podíl na tom mají Václav Horák a Peter Marček, kteří mi s tím pomáhají," uvedl jeden z pořadatelů akce a frontman Censorshit Pepe.

Jako hosty večera pak američtí DED berou německé HC Reno Vega. „Tuto německou partičku neznám, ale jede s nimi celou evropskou tour a její zpěvák vystupuje jako host DED. Je to zajímavá parta a jsme na její set zvědaví," dodal pořadatel.

Koncert se koná pro někoho možná v atypický den, v pondělí. Podle organizátorů to však nevadí, neboť se běžně dojíždí ve všední dny na koncerty například do Prahy a podobně. „Podle mě je to velký kulturní svátek pro Ostrov a okolí. Alespoň já to tak beru a doufám, že i ostatní návštěvníci z kraje, kteří to mají prakticky za rohem," vysvětlil Pepe.

Kromě toho si ostrovská kapela Censorshit ten večer připomene své kulaté výročí. „Příští rok oslavíme s Censorshit dvacet let existence a chceme letošek pojmout tak, že rozjíždíme dvacátou sezonu, a slavíme tedy celý rok," dodal frontman kapely s dodatkem, že příští rok s kapelou vše zakončí nějakým speciálním koncertem. „To je ještě zatím daleko. Nápadů máme spousty, ale přesný scénář ještě ne," dodal.

Na koncert je také prodloužen předprodej, a to do neděle 3. dubna.