A to prezident festivalu Jiří Bartoška, umělecký ředitel Karel Och, výkonný ředitel Kryštof Mucha a šéf festivalové produkce Petr Lintimer.
Pánové se přijeli do Karlových Varů nejen bavit, ale došlo i na debaty kolem 49. ročníku Mezinárodního filmového festivalu, který se letos uskuteční od 4. do 12. července. Uskutečnily se nejen u kulatého stolu ve Slavnostním sále, ale nechyběly ani zákulisní, jak jinak, v Bechers baru.
A možná svou přítomností chtěli dát najevo i to, že filmový festival není pražskou, nýbrž karlovarskou záležitostí.
Právě většího spojení s Karlovými Vary se dožadovali jen pár dní předtím někteří zastupitelé, když před nimi Bartoška s Muchou obhajovali svou žádost o zvýšení festivalové dotace o jeden milion korun. Uspěli, festival od města osm milionů korun získá.
Pokud jde o Bál Festival, akce nezklamala. Do značné míry proto, že námět a realizaci programu připravuje jako každoročně společnost Michala Cabana. Což je další osobnost, která se společně s bratrem Šimonem už 18 let stará o vizuální podobu festivalu.
Bál Festival se v Grandhotelu Pupp koná od roku 1996. A to pod záštitou Nadace Film festival Karlovy Vary a patronací prezidenta MFF pana Jiřího Bartošky.
Že to je jedná z nejprestižnějších akci plesové sezóny v Karlových Varech snad není třeba podotýkat. Každý rok připomíná Bál Festival některý z významných českých či zahraničních filmů (Světáci, Čtyři vraždy stačí, drahoušku, Angelika), v posledních dvou letech formou muzikálů.
Po loňském Robinu Hoodovi se letos dostala ke slovu Kleopatra v upravené verzi a v podání divadla Brodway.
V ukázkách z úspěšného muzikálu se v hlavních rolích představili vynikající Kamila Nývltová (Kleopatra), nestárnoucí elegán Jiří Helekal (Caesar), rocker Josef Vojtek (Marcus Antonius) a Linda Finková (Fulvie).
Součástí Pupp Bál Festivalu byly opět ukázky kulinářského umění puppovských kuchařů, na pódiu nezklamalo šlapající Swing Studi Karlovy Vary.
Nyní už nezbývá nic jiného, než se těšit na červenec a 49. Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech.