Stejně jako loni se v Karlových Varech v adventním čase uskuteční Benefiční koncert ve prospěch občanského sdružení Kontakt bez Bariér, které zejména výukou plavání pomáhá lidem a především dětem s tělesným postižením zapojit se do aktivního života. Konat se bude v neděli 12. prosince od 17.00 v kostele Nanebevstoupení Páně ve Staré Roli.

Program, který se líbil, netřeba měnit, a tak ani pořadatelé Benefičního koncertu ve prospěch KONTAKTu bB neměli důvod zvát jiné účinkující než před rokem. Adventní podvečer ve starorolském chrámu svým vystoupením otevře pěvecký sbor Paleta s pásmem vánočních i nevánočních písní. Následovat bude vystoupení dvou členů sportovního klubu tělesně postižených plavců SK KONTAKT Petry Flekačové a Vítka Šaška. Předvedou, že stejně dobře jako ve vodě se cítí i na pódiu. Petra s klávesami a Vítek se saxofonem.

K rozjímání nad časem adventu a Vánoc napomohou skladby Johanna Sebastiana Bacha a Georga Friedricha Händela, které přednesou sbormistryně Palety Lada Duspivová na varhany a Zdeněk Krám na pozoun.

Zbytek večera se pak už ponese ve znamení lehčích tónů. Skupina Jolly Band své vystoupení charakterizuje jako „swing a folk se špetkou blues a jazzu“ a skupina Apple zas má na repertoáru „písně zpravidla nevážné, Irskem a vůbec akustickou muzikou střižené“.

Koncert se odehraje pod patronací římskokatolické farnosti ve Staré Roli a výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován občanskému sdružení KONTAKT bB.