Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana, který se koná tradičně v Ostrově, nabídl spoustu zábavy, ale hlavně řadu špičkových dětských filmů. Festival byl slavnostně ukončen v pátek v poledne, ovšem ještě předtím pořadatelé ocenili nejlepší letošní snímky.

Slavnostní zakončení festivalu zahájilo vystoupení taneční skupiny Mirákl se skladbou Když zlobí malé víly. „Odborná porota udělila cenu Oty Hofmana za nejlepší dílo v kategorii do dvanácti let filmu Kuky se vrací a to hlavně za novátorský přístup k tvorbě určené dětskému divákovi,“ konstatoval Marek Poledníček, ředitel festivalu.

Kromě odborné poroty ocenila některé filmy také dětská porota, která vybrala filmy Láska rohatá, Hřích profesora Sodomky či Kouzelná tetička Valentýna. Tento snímek získal nejvíce hlasů z řad diváků. „Tenhle film jsem viděl úplně poprvé a moc se mi líbil, takže jsem pro něj hlasoval. Bohužel na Kukyho jsem se nedostal, tak se na něj někdy podívám doma,“ řekl Robert Král z ostrovské základní školy.

Poté zhodnotil a ukončil festival starosta Ostrova Jan Bureš. „Letošní festival Oty Hofmana byl perfektně zorganizován. Těší mě, že bylo promítnuto hodně filmů a doufám, že tomu bude tak i v příštím roce. Velké poděkování zaslouží jak organizátoři, tak i samotní diváci. Je mi nemilou povinností festival ukončit, už nyní se ale těším na 43. ročník,“ řekl starosta.

Závěrečným bodem festivalu bylo promítnutí snímku, který získal nejvíce hlasů z řad díváků, tedy filmu Kouzelná tetička Valentýna.