Kulturní dům v Nejdku se stane v pátek od devatenácti hodin dějištěm charitativního koncertu. Na jevišti se vystřídají hvězdy soutěže Česko hledá Superstar. Podle patrona akce Miroslava Drobného nebyla příprava akce jednoduchá. „Hlavním naším cílem je pobavit nejdeckou veřejnost a zároveň získat peníze pro pomoc místnímu sdružení Dětská radost.

To pomáhá postiženým dětem,“ vysvětlil Drobný. „Zbyněk Drda, Klára Zaňková i Bára Zemanová zazpívají bez nároku na honorář, za což jim velice děkujeme. Chtěli jsme oslovit i Martina Maxu, ale ten bohužel neměl volný termín. Pokud se akce vydaří, tak z ní uděláme tradici,“ doplnil Drobný. „S přípravou koncertu velmi pomohla Štěpánka Leitgebová, která učí zpěv a připravovala například sólisty jako jsou Zbyněk Drda, nebo také Tomáš Savka. Díky jejím kontaktům jsme například Zbyňka Drdu mohli oslovit,“ dodal.

Pořadatelé nevsadili pouze na účast populárních tváří, ale dají šanci zazpívat i mladým karlovarským sólistům ze třídy učitelky zpěvu Štěpánky Leitgebové. „V Nejdku vystoupí třináct zpěváků z mé třídy. Máme připravený bohatý repertoár v poprockovém stylu. Moji žáci sólově zazpívají jak anglické písničky, tak i české skladby,“ vysvětlila Leitgebová.