Knihovna ho mohla zakoupit díky dotaci zřizovatele, Karlovarského kraje. „Skener je k dispozici v čítárně v prvním patře hlavní budovy krajské knihovny ve Dvorech. Použít ho mohou všichni registrovaní čtenáři ke zhotovení digitálních kopií tištěného textu pro svou vlastní potřebu," uvedla mluvčí krajské knihovny Michaela Němcová.

Digitální skener eScan je zařízení pro digitalizaci textu nebo grafiky právě z tištěné formy. Výsledek skenování může být ve formátu JPEG, PDF nebo TIFF. Digitalizované dokumenty lze uložit na vlastní flash disk, tiskárnu či data odeslat e-mailem na FTP server.

Dokumenty uložené na FTP serveru pak může uživatel automaticky stáhnout do svého domácího počítače vzdáleným přístupem.

„Pro požadovaný výsledek skenování lze na skeneru eScan využít pokročilejší funkce, jako je výběr rozlišení obrázků, výběr skenovací oblasti, počet obrázků na stánku, natočení skenovaného dokumentu či jeho barevnost," uvedl vedoucí oddělení automatizace krajské knihovny Martin Gruber.

Moderní skener je vybaven kvalitním objektivem pro maximální kvalitu digitalizovaného materiálu. Uživatelé jistě ocení jeho uživatelskou přívětivost a jednoduchost. Všechny funkce skeneru se jednoduše ovládají přes dotykový monitor.

Skener má k dispozici i nožní snímač, který má stejnou funkci jako tlačítko enter na klávesnici či myši a dá se jím nahradit funkce dotykové obrazovky.

„Nový skener bude jistě vítaným pomocníkem studentům, ale i ostatním uživatelům knihovny. Při jeho používání je pouze potřeba vyvarovat se porušení autorského zákona," podotkla Němcová. O používání skeneru v souladu s autorským zákonem a používání jeho jednotlivých funkcí rády zájemce poučí knihovnice oddělení čítárny periodik.

Každý čtenář se na ně může s důvěrou v této věci obrátit, samotnou obsluhu skeneru pak již provádí čtenář sám, dle svých potřeb.