V příjemných prostorách sálu hotelu Continental se pro hudební nadšence z Mariánských Lázní a okolí chystá opravdová lahůdka. V pátek 1. dubna zde bude k vidění a poslechu unikátní projekt uznávaných umělců Dana Bárty a Dary Rolins. Ti 8. března začali celorepublikové turné, na kterém těší své fanoušky vybranými písněmi z éry Sexy Dancers, více či méně známými duety a spoustou další kvalitní hudby.

Karlovarského rodáka Daniela Bártu můžete znát jako zpěváka či textaře z mnoha hudebních projektů a skupin, jako například Alice, Sexy Dancers, J.A.R. nebo Illustratosphere. Svůj talent uplatňuje také v oblasti fotografování, a to konkrétně vážek, které se staly symbolem právě formace Illustratosphere.
Zajímavostí je, že šídlo Gynacantha bartai získalo jméno právě po tomto hudebníkovi. Významným vrubem do paměti konzumentů českého umění se stala také role vodníka ve filmové adaptaci sbírky Kytice.

Mnoha hudebními kritiky je Dan Bárta označován za nejlepšího českého zpěváka, což dokládá i nemalý počet hudebních ocenění. Ve spojení s Darou Rolins, která se s obdobným úspěchem setkává na Slovensku, se jedná o opravdu nadstandardní muzikální zážitek.

„Koncert Dana Bárty, který se u nás uskutečnil loni s kapelou Illustratosphere, měl nadmíru kladné ohlasy, proto jsme si říkali, že si i letos zpestříme jaro. Navíc se letos můžeme těšit na silného spojence - Daru Rolins,” říká s nadšeným očekáváním organizátor koncertu Roman Juřica.
Dara Rolins, královna slovenské popové scény, se s Danem Bártou na jednom pódiu setkala naposledy před 14 lety.

Přestože veškerá její umělecká činnost byla u kritiků i fanoušků úspěšná, myšlenka na duet s Bártou byla stále stejně lákavá. A stalo se. Začátkem letošního roku byly zahájeny přípravy na společné turné a všechny přítomné zachvátila vlna vzrušeného těšení.

Na prvním koncertě v Brně se pak ukázalo, že velká očekávání rozhodně nebyla přehnaná.

Podle počtu návštěvníků na loňském koncertě by se dalo soudit, že má Dan Bárta v západních Čechách slušnou fanouškovskou základnu, přidají-li se ještě fanoušci Dary Rolins, nelze se dopočítat ničeho jiného než jedinečného koncertu se skvělou atmosférou.