Hlavním cílem akce, jejímž patronem je Nadace Terezy Maxové, je zmírnit citovou deprivaci dětí v dětských domovech, pomoci jim rozvíjet komunikaci, pohyb i dovednosti. „Krajský dětský domov v Aši a v Karlových Varech pečuje o děti do tří let a o postižené děti.

Jedna sestřička má na starosti průměrně osm dětí. Je samozřejmé, že svoji pozornost a péči musí mezi ně dělit a prakticky jí nezbývá čas na individuální komunikaci, hru a mazlení s jedním dítětem,“ vysvětluje vrchní sestra dětského domova v Karlových Varech Jana Šumová. „Právě rozšíření této individuální péče je hlavní myšlenkou projektu a hlavní službou, kterou mohou dobrovolníci dětem nabídnout.

Děti tak dostanou to, co v běžné rodině – obyčejný dětský dotek, pohlazení, úsměv, pochování v náruči…“ Dobrovolník, který má chuť opuštěným dětem pomoci, bude mít po celou dobu projektu odborný doprovod. Proto nepotřebuje žádnou zvláštní kvalifikaci. Hlavním předpokladem je láska k dětem a ochota věnovat jim svůj čas. Pokud se chcete do projektu přihlásit, obraťte se na koordinátorku projektu Gabrielu Kvapilovou na telefonu 353 222 419, nebo pište na e-mail: socia lni.kv@dd-karlovarsky.cz.